Vidic: Silvestre svým odchodem šokoval

Nemanja Vidic přiznal, že odchod Mikaela Silvestreho do konkurenčního Arsenalu zaskočil většinu hráčů Manchesteru United.

 

Původně to vypadalo, že francouzský obránce zamíří do Sunderlandu nebo Manchesteru City. 31letý zkušený hráč ale šokoval, když ukončil své devítileté působení na Old Trafford a podepsal dvouletou smlouvu s konkurenčním Arsenalem. Přestupová částka sice nebyla zveřejněna, ale měla by se pohybovat okolo 750,000 liber.

 

Naposledy se transfer mezi těmito dvěma kluby uskutečnil v roce 1987, když Sir Alex Ferguson získal z Arsenalu Viv Andersona. I srbský obránce Nemanja Vidic byl překvapen, že hráč odešel do londýnského klubu.

 

"Překvapilo mě to. Myslím si, že to překvapilo skoro každého. Nestává se často, že hráč odejde z velkého klubu do jiného jako je například Arsenal či Liverpool. Moc se to nestává. Ale Mikael toho minulý rok moc nenahrál a myslím si, že chtěl jít někde, kde bude hrát více, takže v tomto ohledu mu to přeju", řekl Vidic.

 

I když Silvestre nedostával v prvním týmu United dostatek příležitostí, Vidic je přesvědčen o tom, že francouzský obránce je stále skvělým hráčem.

 

"Působil zde velmi dlouho a stále si zaslouží hrát na nejvyšší úrovni. Mikael dal tomuto klubu hodně. Jsem jenom překvapený, že odešel právě do Arsenalu. Je to jeho volba", dodal srbský reprezentant.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.