Sir Alex Ferguson k utkání

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson popsal remízu 1:1 s Newcastlem jako "chvályhodnou" poté, co anglickému šampiónovy chyběla řada hráčů.

 

Manchester United si sice v prvních minutách vytvořil gólové šance, ale do vedení se dostali hosté, když se prosadil hlavičkou nigérijský útočník Obafemi Martins. Manchesteru se ale do dvou minut povedlo vyrovnat zásluhou Darrena Fletchera. Do konce utkání už ale branka nepadla a tak se Manchester United musel spokojit pouze s remízou 1:1.

 

"V prvním poločase jsme hráli dobře a jejich brankář musel předvést několik dobrých zákroků, aby udržel svůj tým v zápase. Naše útočná hra byla v první půli dobrá. Ale jakmile jsme museli stáhnout Ryana Giggse kvůli zranění kolenní šlachy a Michaela Carricka kvůli poraněnému kotníku, který mu hodně natekl a mimo hru bude dva až tři týdny, tak jsme ztratili potřebnou zkušenost v záložní řadě", řekl Sir Alex Ferguson.

 

"V závěru utkání jsme tlačili Patrice Evru na levého záložníka, ale samozřejmě to není náš nejlepší křídelní záložník, ale levý obránce. Newcastle byl dobrý v protiútocích – Martins a Duff jsou kvalitní hráči a pokud je nezastavíte, můžete být ohroženi. Drželi jsme balón, ale to nám není platné, ale vzhledem k počtu zraněných hráčů to je pro nás chvályhodný výsledek", dodal.

 

Skotský manažer také uvedl, že Carlos Tevez musel kvůli rodinným problémům odcestovat domů do Argentiny, ale na příští ligový zápas proti Portsmouthu (25. srpna) by měl být připraven.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.