Manchester United – Newcastle 1:1

Manchester United v úvodním kole Premier League pouze remizoval s Newcastlem na Old Trafford 1:1.

Do zápasu trochu překvapivě nenastoupil Carlos Tevez, kterého nahradil mladík Fraizer Campbell. Naopak do sestavy United se vrátili Michael Carrick a Wayne Rooney. Na pravé straně obrany pak nastoupil Wes Brown. Už ve 3. minutě utkání dostal Manchester výhodu přímého kopu, Ryan Giggs ale z dobré pozice trefil pouze zeď hostujících hráčů. O dvě minuty později se na druhé straně zastřeloval Obafemi Martins. V 7. minutě brankář Given předvedl úžasný zákrok po hlavičce Campbella, kterému míč skvěle nacentroval z levé strany Rooney. Ve 14. minutě se Manchester dostal do další obrovské šance, Rooneyho střelu Given vyrazil a irský brankář zvládl i dorážku Paula Scholese. O tři minuty později opět vypálil Scholes, Given byl ale na místě. A tak udeřilo na druhé straně. V 22. minutě zahrával rohový kop James Milner a nikým nehlídaný Obafemi Martins hlavičkou překonal bezmocného Edwina Van der Sara. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. V 24. minutě totiž Ryan Giggs poslal dobrou přihrávku do vápna a Darren Fletcher překonal Givena v brance hostů. Hned po vstřelené brance musel ze hřiště odejít kvůli zdravotním problémům Michael Carrick, kterého nahradil John O’Shea. Tísněný Ryan Giggs v 34. minutě nedokázal hlavičkou přesně. O tři minuty později si málem hostující hráči vstřelili vlastní gól, když centr Evry srazil obránce Beye a Shay Given musel zasahovat. Následná střela Scholese neměla úspěch.

V úvodu druhého poločasu musel Van der Sar zasahovat proti prudké střele nigerijského útočníka Martinse. O chvíli později hodně nepřesně pálil Guthrie. Manchester se k první šanci v druhém poločase dostal v 57. minutě, kdy Campbell dobře vypálil k tyči, ale Given stihl jeho pokus vyrazit na roh. V 62. minutě se k hlavičce dostal po rohovém kopu Martins, naštěstí pro domácí mířil nad. V 67. minutě střílel z dálky těsně nad Paul Scholes. V 74. minutě se po rohovém kopu Fletchera dostal k hlavičce Nemanja Vidic a tzv. koníčkem trefil břevno hostující branky. V nastaveném čase mohl rozhodnout Wayne Rooney, ale z přímého kopu střílel vedle pravé tyče. Zápas tak skončil remízou 1:1.