Rozhovor s Vidicem

 Musel se asi hodně učit od Ryana Giggse, protože mu Double nestačí a v příští sezóně se pokusí získat ještě větší úspěch. Ano, mluvíme o Nemanju Vidicovi.

 

Nová sezóna se blíží. Na začátku mi řekni, jestli vítězství v Premier League a Lize Mistrů ovlivnilo tvé prázdniny?

Ano, měl jsem krásnou dovolenou. Cítil jsem satisfakci z výher v Premier League a Champions League, což mi pomohlo v relaxaci. Abych řekl pravdu, tak už je to ale v tuto chvíli pryč a nyní se soustředím na novou sezónu. Teď se cítím skvěle. My jsme Manchester United, takže i v této sezóně myslíme na všechny možné trofeje.

 

Jak často se díváš na penalty z moskevského finále?

Často ne. Viděl jsem je jednou a musím přiznat, že to byl skvělý zápas. V prvním poločase jsme hráli opravdu dobře. Pamatuji si ten zápas, série pokutových kopů, ale abych se přiznal, tak se nepamatuji, jak John Terry šel kopat svou penaltu, protože v té chvíli jsme byl úplně ochromený.

 

Ty jsi ale penaltu nekopal…

 Ne, ale po Giggsovi měl kopat Rio a poté já. Byl jsme nesmírně šťastný, že Edwin penaltu chytil, protože jsme díky tomu vyhráli v Lize Mistrů. Tlak, který byl vyvíjen na fotbalisty, kteří kopali penaltu, byl ohromný. Nepamatuji si vše z toho zápasu, i přesto, že mám dobrou paměť. Když budu v důchodu, tak budu myslet na to, co se stalo v Moskvě trochu více, ale mám naděje, že zažiji ještě hodně takových momentů. Ještě nejsem úplně uspokojený, protože chci získat ještě více trofejí. Všichni hráči United cítí přesně to co já.

 

 Bylo vítězství v Moskvě tvým nejlepším momentem v kariéře?

Byl to jeden z nejlepších momentů v sezóně. Když víš, že tvůj tým je nejlepší ve své zemi a v celé Evropě, tak se cítíš skvěle. Ovšem za sebe musím říct, že lepší je vyhrát v Premier League. Odehraješ tam 38 zápasů proti silným týmům a musíš si držet velkou a stabilní formu, aby jsi vyhrál.

 

Co očekáváš od této sezóny?

Máme v klubu dobrý mix mladých a o něco starších hráčů, kteří do našeho týmu vkládají zkušenosti. Myslím, že můžeme opět získat trofeje,a el rozhodují maličkosti, což ukázalo finále v Moskvě. Malé detaily rozhodují velké zápasy. Většinou je ta malá chyba hlavním důvodem ke smutku. Jsem si ale celkově jistým tím, že tento tým může získat další trofeje. Máme dobře sestavený tým a chuť vítězit.

 

Před každou sezónou říká boss velmi důležité slova svým hráčům. Co říkal teď?

 Nic speciálního, protože všichni ví, co mají dělat. Chceme vyhrát Premier league, FA Cup a Ligu Mistrů, což je v našich silách. Pracovali jsme tvrdě před sezónou, takže věřím, že to můžeme dokázat.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.