Ben Collett dostane finanční kompenzaci

Bývalý talent Manchesteru United Ben Collett dostal kompenzaci přes 4 milióny liber po tvrdém zákroku, který mu zničil fotbalovou kariéru.

 

Nejvyšší soud v Londýně přisoudil 23letému Collettovi sumu, kterou by si vydělal, pokud by pokračoval ve fotbalové kariéře. A co se vlastně stalo?

 

Píše se květen roku 2003 a 18letý velmi talentovaný záložník Manchesteru United Ben Collett nastupuje poprvé za rezervní tým United v zápase proti Middlesbrough. Zápas ale pro tohoto záložníka končí tragicky. Hráč Middlesbrough Gary Smith po tvrdém zákroku Collettovi nadvakrát zlomil nohu. Hráč dlouho marodí, nakonec je z Old Trafford propuštěn. Svojí fotbalovou kariéru zkouší oživit na Novém Zélandu a v Nizozemsku, ale nejde to. Ve 23 letech musí kvůli zranění ukončit fotbalovou kariéru.

 

U soudu v jeho prospěch svědčil Gary Neville a manažer Sir Alex Ferguson, který v něm viděl obrovský potenciál. Soudce Justice Swift Benu Collettovi přisoudil částku 4,5 miliónů liber, kterou zaplatí pojišťovatelé klubu Middlesbrough.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.