Ferguson pěje chválu na Garyho Neville

Sir Alex Ferguson pochválil "sílu charakteru" Garyho Neville poté, co hráč po dlouhé době nastoupil v zápase Community Shield.

 

Gary Neville navlékl kapitánskou pásku a nastoupil v základní sestavě Manchesteru proti Portsmouthu o pohár Community Shield. Na hřišti vydržel až do 67. minuty utkání a mohl United k zisku této trofeje. Pro 33letého obránce to byl první start v soutěžním zápase od března roku 2007, kdy si vážně poranil kotník.

 

V minulé sezóně nastoupil pouze na pár posledních minut v utkání Ligy Mistrů proti AS Řím. Neville v minulé sezóně na pravé straně nahradil Wes Brown, ale zkušený obránce se chce nyní vrátit natrvalo do základní sestavy.

 

Manažer United Sir Alex Ferguson nemá pochyby o tom, že se Gary popere o místo v základní sestavě i když ví, že v jeho věku už pravděpodobně nebude schopen odehrát všechna utkání.

 

"Když vezme v úvahu, jak dlouho byl mimo hru, tak je pozoruhodné, že se dokázal vrátit. Ukázal skvělou sílu charakteru a je dobré, že je zpátky v týmu. Nemyslím si, že Gary odehraje každé utkání v této sezóně, ale pokud by odehrál tak 30 až 35 utkání, budu spokojen", řekl Sir Alex Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.