Manchester United vyhrál Community Shield

Manchester United získal pohár Community Shield, když porazil Portsmouth až na pokutové kopy 3:1.

Manchester United nastoupil do utkání pouze s jedním útočníkem Carlosem Tevezem, kterého doplňovali Luis Nani s Ryanem Giggsem. Jako kapitán vedl United Gary Neville. Už ve 4. minutě utkání pronikl skrz obranu Portsmouthu Nani, který byl zastaven na hranici pravidel. V 11. minutě musel brankář James vyrazit nebezpečný centr Naniho z přímého kopu před dotírajícím Vidicem. V 17. minutě se do centru Fletchera položil Carlos Tevez, ale v těžké pozici mířil vedle. V 26. minutě O’Shea dobře vysunul Ryana Giggse, který z úhlu vypálil pouze do dobře postaveného brankáře Jamese. Hráči Portsmouthu se poprvé dostali ke střele až v 33. minutě, ale nepřesná střela Diopa nemohla Van der Sara ohrozit. O dvě minuty později se do obrovské šance dostal po centru Naniho Darren Fletcher, který se zjevil sám před Jamesem, ale v rozhodující chvíli se mu zamotal míč pod nohy. V závěru poločasu ještě nepřesně střílel Jermaine Defoe.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči Manchesteru United a hned v 49. minutě si vytvořili velkou šanci. Po rohovém kopu Naniho se ke střele dostal Darren Fletcher, který chtěl přehodit vyběhnutého brankáře Jamese, a trefil břevno. S následnou hlavičkou Teveze si už anglický brankář poradil. V 58. minutě do pokutového území pronikl Carlos Tevez, ale jeho přihrávku na Fletchera zastavil brankář James. Do další šance utkání se dostal po přiťuknutí Fletchera Ryan Giggs, jehož střela neměla potřebnou razanci. O pár minut později si James poradil i se střelou Naniho. V 70. minutě se ke střele dostal i Tevez, který pálil z otočky, a James jeho pokus konečky prstů vytáhl na rohový kop. O pět minut později to zkoušel z úhlu i obránce Ferdinand, ale nepřesně. V 77. minutě musel na druhé straně zasahovat Van der Sar proti střele Utaky. V 81. minutě se do dobré střelecké příležitosti dostal střídající mladík Fraizer Campbell, který ale mířil nad. V 86. minutě mohl rozhodnout Lassane Diarra, to by ale musel z přímého kopu mířit přesněji. A když se gólově neprosadil ani Patrice Evra, musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy. Ty lépe zvládly hráči Manchesteru United, když proměnili všichni hráči United – Tevez, Giggs i Carrick. Zatímco na druhé straně neproměnili postupně Diarra, Mvuemba a Johnson. Manchester United tak získal pohár Community Shield po výhře 3:1 na penalty.