Červenec v Premier League

Za námi je první měsíc, kdy bylo přestupvé okno otevřeno. Manchester United do této chvíle nezískal žádného hráče, ale jiné týmy hodně posilují. Poslední týdny je rozruch hlavně v Liverpoolu a Arsenalu. I přes to je stále nejaktivnějším týmem Tottenham Hotspur.

 

V pondělí se stal hráčem Liverpoolu Robbie Keane, který posílil klub z Anfield Road za 20 miliónů liber. Pár dní předtím The Reds posilovali defenzívu, když přišel z Udinese Andreas Dossena a z Dortmundu zadarmo Philipp Degen. Benitez chtěl ještě získat Garetha Barryho, ověem zástupci z Aston Villy oficiálně potvrdili, že jejich kapitán zůstane ve Villans i příští sezónu. Liverpool musel také prodávat. Minulý týden se stal hráčem Portsmouthu za 9 miliónů liber Peter Crouch.

 

Na Emirates Stadium je také velmi rušno, protože odešel Alexander Hleb. Běloruský záložník přestoupil do Barcelony. Tým za něj vyinkasoval 12 miliónů liber. Gunners ovšem také ihned posílili, protože hráčem Arsenalu se stal Samir Nasri, o kterého měl zájem Arsene Wenger již před EURem. Velký rival Arsenalu, tedy Tottenham, nastoupí do příští sezóny s přebudovaným kádrem. White Hart Lane opustil Teemu Tainio, Pascal Chimbonda, Steed Malbranque. Všichni tři přestoupili do Sunderlandu.

 

Do Londýna se naopak stěhuje bývalý brankář PSV Eindhoven, Heurelio Gomes, který nahradí Paula Robinsona. Paul Robinson před nedávnem přestoupil do Blackburnu Rovers za 3,5 miliónů liber. Druhou stranou se vydal David Bentley, který se stal nedávno hráčem Spurs. Suma, kterou museli v Tottenhamu na tento přestup vynaložit, se pohybuje okolo 15 miliónů liber. Další posilou Spurs by se měl stát Andrei Arshavin. Agent tohoto hráče potvrdil, že jeho klient se již dohodl na podmínkách kontraktu, ale problémem je stále cena, za kterou by na White Hart Lane přišel. Do Tottenhamu by mohl také přijít rodák Arshavina, Roman Pavljučenko. V minulých týdnech se tento 26 letý hráč setkal se zástupci londýnského klubu. Útočník Spartaku Moskva by se měl stát nástupcem Dimitara Berbatova.

 

Zpráva o odchodu Berbatova by určitě zajímala nejvíce fanoušky Manchesteru United. Sir Alex Ferguson před několika dny informoval o tom, že United položili na stůl konkrétní nabídku, která ovšem nebyla přijata. Nikdo nemůže pochybovat o tom, že jde o tohoto Bulhara, tedy zvláště poté, co si Tottenham stěžoval na Manchester United, který prý porušoval pravidla a jednal s hráčem za zády Spurs. Ve středu odehráli hráči Tottenhamu přátelské utkání a 27 letý hráč sledoval tento zápas pouze z lavičky, což může být jasným signálem, že již brzy přestoupí na Old Trafford.

 

Začátek července byl hodně aktivní ze strany Manchesteru City. Mark Hughes získal za rekordní sumu, 18 miliónů liber útočníka Jo z CSKA Moskva a Tal Ben Haima z Chelsea. Změny určitě budou v Evertonu. David Moeys prohlásil, že současný tým je slabý a do konce srpna se pokusí získat pět, nebo šest hráčů. Číslem jedna by měl být pro Toffes záložník Sportingu Lisabon, Joao Moutinho.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.