Manchester United – Portsmouth 2:1

Manchester United porazil v posledním přípravném utkání v Africe Portsmouth 2:1. Utkání se hrálo v Nigérii.

Do utkání nemohl nastoupit zraněný Wayne Rooney a zdravotní problémy nepustily do utkání ani brankáře Bena Fostera. V základní sestavě United opět dostali příležitost mladí hráči.

Už v 5. minutě utkání fauloval v pokutovém území Glen Johnson Fraizera Campbella a rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Carlos Tevez a překonal brankáře Davida Jamese. Penalta se ale musela opakovat, jelikož hráči United vyběhli předčasně. Při druhém pokusu ale argentinský útočník trefil jenom břevno. Zápas se hrál ve velkém vedru, což odpovídalo i poklidnému tempu hry. Obě mužstva navíc den předtím hráli jiné přípravné utkání. Zhruba po půl hodině hry se dostal do šance Eagles, ale netrefil branku. O chvíli později, v 35. minutě, neuspěl ani Fraizer Campbell.

V druhém poločase se jako první dostali do šance hráči Portsmouthu, konkrétně Jermaine Defoe, ale Tomasz Kuszczak si s jeho střelou poradil. V 51. minutě se Manchester dostal do vedení – odražený míč se dostal k Chrisi Eaglesovi a ten prudkou střelou pod břevno nedal Jamesovi v brance Pompey šanci – 1:0. V 65. minutě už United vedli o dvě branky – tentokrát se prosadil Carlos Tevez střelou k pravé tyči. V úplném závěru utkání se ještě povedlo Portmouthu snížit Jermainem Defoe, který střelou k tyči překonal střídajícího brankáře Bena Amose. Zápas tak nakonec skončil výhrou Manchesteru United 2:1. V Africe tedy Manchester odehrál celkem čtyři utkání s celkovou bilancí tři výhry a jedna remíza. V dalším přípravném utkání se Manchester střetne 2. srpna s Espanyolem na Old Trafford.