Ferguson chce ještě jednou vyhrát Ligu Mistrů

Sir Alex Ferguson by rád vyhrál ještě potřetí Ligu Mistrů než skončí na lavičce Manchesteru United.

 

Sir Alex Ferguson vyhrál s Manchesterem United poprvé Ligu Mistrů v roce 1999, když United tehdy ve finále porazili v samotném závěru Bayern Mnichov 2:1 po brankách Sheringhama a Solskjaera. V minulé sezóně se Sir Alex Ferguson mohl v Moskvě opět radovat z prvenství v Lize Mistrů.

 

Tentokrát Manchester United porazil Chelsea až na penaltový rozstřel poté, co utkání skončilo po 120 minutách nerozhodně 1:1. Ferguson není manažerem, který by usnul na vavřínech, a rád by ještě potřetí vyhrál Ligu Mistrů než skončí na Old Trafford.

 

"Je to největší turnaj fotbalových klubů na světě a vyhrát jej vás vyzdvihne na úplně jinou úroveň. Když jsme vyhráli v roce 1999 řekl jsem, že doufám, že to vyhraju znovu, ale chtěl jsem si to užít trochu více než když jsme vstřelili dvě branky v posledních dvou minutách. Tentokrát jsem musel čekat až na penalty. Opět jsem si tedy musel projít tím napětím. Být stále nervózní není pro vás dobré. Ale byl to skvělý zápas a dosáhli jsme skvělého úspěchu. Nechceme čekat dalších devět let", řekl Sir Alex Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.