Ferguson je Jihoafrickou republikou nadšen

Sir Alex Ferguson viděl dost, aby se přesvědčil o tom, že Jihoafrická republika připraví skvělé mistrovství světa v roce 2010.

 

Mistrovství světa v Jihoafrické republice je na programu za celé dva roky a v poslední době se hodně spekuluje o tom, zda-li se vůbec stihne tato africká země na tuto velkou fotbalovou událost připravit. Stadiony zatím nejsou dostatečně připraveny a jelikož pracovníci stávkují, nedochází v poslední době k nějakému pokroku.

 

500 pracovníků ale nedávno začalo opět pracovat na Mbombela Stadium poté, co dostali lepší plat, ale i tak jsou další stadiony, na kterých se musí ještě dost zapracovat. Nicméně Sir Alex Ferguson je přesvědčen o tom, že Jihoafrická republika vše zvládne.

 

"Jihoafrická republika toho může hodně nabídnout. Ano, mají ještě práci v rámci infrastruktury. Ale mohou to zvládnout, protože mají hlavní oblasti v Kapském Městě, Durbanu a Johannesburgu. Johannesburg, kde je největší stadion, je obrovské město a oblast. Z profesionálního hlediska je v současné době stadiony ohromné. Zaslouží si šanci. Země neustále roste – je to rozvíjející se země. A je to také sportovní země. Změny od té doby, co byl v roce 1990 propuštěn Nelson Mandela, jsou značné. Jihoafrická republika má skvělou budoucnost a zaslouží si svojí šanci", řekl Sir Alex Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.