Orlando Pirates – Manchester United 0:1

Manchester United v druhém přípravném utkání na turné v Jihoafrické republice zvítězil nad Orlando Pirates 1:0 brankou Lee Martina.

Sir Alex Ferguson udělal oproti prvnímu utkání několik změn, šanci dostali další mladíci jako Jonny Evans, Lee Martin, Darron Gibson nebo zkušení borci jako Rio Ferdinand či Mikael Silvestre. V základní sestavě se objevil i Wes Brown, kterému o víkendu zemřela nevlastní sestra.

Jako první se do šance dostal v 7. minutě utkání Carlos Tevez, ale jeho přízemní střelu chytl brankář Senzo Meyiwa. O tři minuty musel africký brankář opět zasahovat, tentokrát proti střele Lee Martina, zatímco střela z voleje Michaela Carricka se mezi tři tyče nevešla. V 23. minutě se Manchester dostal do vedení, když Fraizer Campbell hlavičkou prodloužil míč na Lee Martina a ten prostřelil brankáře Meyiwa. Deset minut před koncem prvního poločasu mohl zvýšit vedení United Carlos Tevez, jeho střela z úhlu šla bohužel vedle. Ještě před koncem prvního poločasu se Lee Martin dožadoval penalty, ale za protesty dostal žlutou kartu stejně jako Rio Ferdinand.

V druhé půlce si už Manchester nevytvořil tolik šancí jako v prvním poločase a do šancí se začali dostávat spíše hráči Orlando Pirates, kteří byli v prvním poločase zcela bezzubí. Ben Foster, který nastoupil v brance United, musel nejprve likvidovat střelecký pokus Lebogang Mothibantwa a následně i Joseph Makhanya. V 70. minutě se dostali na hřiště i Wayne Rooney s Paulem Scholesem a právě Scholes mohl zvýšit vedení Manchesteru, ale brankář Meyiwa vytáhl proti jeho střele brilantní zákrok. Zápas tak nakonec skončil vítězstvím Manchesteru United 1:0.

V posledním zápase na turné v Jihoafrické republice se Manchester střetne v sobotu 26. července s lepším z dvojice Kaizer Chiefs/Orlando Pirates.