Pelé: Wayne Rooney se musí naučit krotit

Pelé varuje útočníka Manchesteru United Wayna Rooneyho, že se musí naučit kontrolovat svůj temperament, pokud se chce stát nejlepším hráčem.

 

Wayne Rooney byl kritizován za svůj velmi agresivní přístup k přípravnému utkání proti Kaizer Chiefs, které se hrálo v sobotu a skončilo remízou 1:1. Anglický útočník dostal žlutou kartu po jasném faulu na Tinashe Nengomashe a další hráč Onismor Bhasera tvrdí, že dostal od Rooneyho loktem do obličeje.

 

Brazilská legenda Pelé věří, že Rooney, který byl v zápase po hodině hry vystřídán, se musí naučit kontrolovat svojí vznětlivou povahu, aby se z nej stal lepší hráč a dostal se do skvělé formy, kterou měl před čtyřmi roky.

 

"Mám rád Wayna Rooneyho, ale zatím nehraje v takové formě jako na EURU 2004. Měl dva nebo tři dobré roky, ale potom šli jeho výkony trošku dolů. Nevím proč. Když se zaplete s protivníkem, Rooney se musí naučit, jak sám sebe ubránit a ne zaútočit na protivníka. Pokud se sami dokážate ochránit, poté bude lehčí krotit svůj temperament. Mělo by to být možné, protože rozhodčí dnes útočníkům pomáhají. Když obránce dostane žlutou kartu, pak ví, že ještě jeden tvrdší faul a mohl by vidět červenou kartu, proto už žádný další větší faul neudělá", řekl Pelé.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.