Tomasz Kuszczak chce více zápasů

Polský brankář Tomasz Kuszczak je odhodlaný stát se brankářskou jedničkou Manchesteru United.

 

Tomasz Kuszczak přišel na Old Trafford v roce 2006 a v sobotním přátelském utkání proti Kaizer Chiefs dostal pouze jeden gól z penalty. Momentálně dělá brankářskou dvojku Edwinu Van der Sarovy, kterého pozorně sleduje, aby se od něj neučil co nejvíce. V této sezóně se chce Kuszczak poprat o místo v základní sestavě Red Devils a chce vytlačit Van der Sara na lavičku náhradníků.

 

"Doufám, že v budoucnu dostanu více herních příležitostí. Říkám to zcela upřímně, jelikož jsem přišel do Manchesteru United před dvěma roky a tvrdě jsem pracoval. Pořád se snažím být připraven pro tým a doufám, že brzy dostanu šanci a budu chytat ve více utkáních. Jsem velmi rád, že jsem proti Kaizer Chiefs odchytal celých 90 minut. První zápas po dlouhé pauze je vždy těžký, protože nevíte, kde se přesně vaše forma nachází, ale byl jsem se sebou spokojen a chci v tom pokračovat", řekl Tomasz Kuszczak pro MUTV.

 

Pokud by Kuszczak vytlačil ze sestavy Edwina Van der Sara, nebude mít vyhráno, protože má před sebou ještě další překážku – Bena Fostera. Anglický brankář zatím za Manchester United odchytal jedno utkání, ale již předtím předváděl skvělé výkony na hostování ve Watfordu. Dokonce už nahlédl i do reprezentačního týmu.

 

"Na postu brankáře máme velkou konkurenci. Pro brankáře je důležité mít za sebou někoho, kdo vás neustále nutí, aby jste tvrdě pracoval. Ben Foster i Ben Amos si vedou dobře. Je dobré pro mladé brankáře, aby s námi trénovali, užili si to a tvrdě pracovali", dodal polský brankář.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.