Aberdeen 0:2 Manchester United

Manchester United vyhrál nad Aberdeenem po brankách Carricka a Rooneyho. Rudí Ďáblové neměli příliš problémů v tomto zápase. Red Devils hráli v nových, bílých dresech a domácí v červených. Brzy aktualizováno o fotky a videa. Zároveň bych chtěl s prvním zápasem v nové sezóně poprosit všechny fanoušky United, aby přispívali duchaplnými příspěvky, které se obejdou bez úrážek a podobných narážek. Pomůžete tím webu. Děkuji.

Od prvních minut postavil Sir Alex na hřiště hráče, kteří jsou důležitou součástí United. Pouze Lee Martin, který hrál na levém křídle a debutant v bráně Ben Amos, který v 18 letech poprvé chytal za United, byli vyjímkou. Rudí Ďáblové od začátku útočili, což se dalo očekávat. V 3. minutě zápasu dobře vystřelil Lee Martin, ovšem jeho střela šla vedle.

V 10. minutě přišla první velká šance Rooneyho, který bohužel nedokázal brankáře domácíh přelobovat. O deset minut později zahrozil i Aberdeen, když jeden z hráčů domácích jen těsně minul tyč Amosovy brány. V 22. minutě jsme viděli první branku zápasu, kterou vstřelil Aberdeen. Branka ale nebyla uznána, protože rozhodčí signalizoval offside.

Další minuty na Pittodrie Stadium byly nezáživné. V 39. minutě utkání jsme viděli hezkou akci v podání Red Devils. Giggs přihrával v pokutovém území Fletcherovi, který přihrál Nevillovi. Kapitán Red Devils bohužel mířil vysoko nad. Ve 40. minutě slyšel velký pískot Gary Neville, protože naštvaně kopl míč do tribun.

Když se zdálo, že v prvním poločase neuvidíme branku, tak se v 44. minutě ukázal nádherně Michael Carrick. Michael krásně přihrál mezi obránce Rooneymu, který běžel sám na brankáře. Penalta! Wayne zůstal ležet na hřišti. Vše bylo jasné. Míče se ujal Carrick a penaltu bezpečně proměnil!

Po přestávce Ferguson poslal na hřiště tři nové hráče. Lee Martina nahradil Chris Eagles, Garyho Nevilla nahradil Danny Simpson a místo Vidice nastoupil O"Shea. Oba týmy tedy rozehrály druhý poločas, ovšem hráči United v zápase jednoznačně dominovali. V 48. minutě utkání neproměnil svou šanci Chris Eagles, který přišel do hry na druhý poločas. Fletcher mu skvěle přihrál, ale Chris netrefil ze vzduchu branku.

O dvě minuty později měli šanci i domácí. Silvestre udělal chybu, protože si nerozuměl s mladým brankářem Amose. Jen díky velkému štěstí United neinkasovali. V 54. minutě přihrával Ryan Giggs z pravého křídla Rooneymu, který ovšem brankáře Aberdeenu nepřekvapil. O minutu později skvěle kroutil míč do brány Wayne Rooney, tedy podobně jako proti Newcastlu v minulé sezóně. Tato krásná střela bohužel minule jen o pár centimentrů branku.

Byla za námi hodina hry a United měli další šanci. Rooney centroval na hlavu Giggse, který svou hlavičku umístil do víka. Skvělým zákrokem se v této chvíli prezentoval brankář Aberdeenu. V 61. minutě odešel ze hřiště Scholes, Brown a Giggs. Na jejich místa přišli tito hráči, tedy Campbell, Evans a Gibson. Chris Eagles hodně hledal svou šanci. V 65. minutě vběhl do pokutového území, ovšem netrefil míč, který na něj posílal Danny Simpson.

69. minuta a skóre se opět mění. Fletcher vrátil míč z pravé strany do pokutového území a halvičkující Rooney nedal brankáři Aberdeenu žádnou šanci. 2:0!

V 72. minutě odchází ze hřiště Wayne Rooney, který je vyprovázen potleskem. Na jeho místo přichází Sam Hewson. Hřiště také opustil brankář Ben Amos a jej nahradil 17letý Gary Woods. Na tribunách Pittodrie Stadium seděl také Manucho, který kvůli zranění nemohl nastoupit poprvé v dresu United. V 85. minutě přišel přímý kop United z 18 metrů po faulu na Campbella. K míči přispěchal Carrick a Eagles. Druhý jmenovaný vystřelil, ovšem nepřesně. V 89. minutě měl šanci Danny Simpson. Mladý obránce vyslal tvrdou střelu na branku Aberdeenu, ale brankář domácích ukázal skvělý zákrok.

V 90. minutě vybojoval Campbell šanci Eaglesovi, který prakticky netrefil opuštěnou bránu Aberdeenu.

Utkání tedy nakonec skončilo výsledkem 2:0 pro Manchester United. Rudí Ďáblové vyhráli své první připravné utkaní díky bramkám Michaela Carricka a Wayne Rooneyho.