Blatter: Nechte Cristiana Ronalda odejít

Prezident FIFA Sepp Blatter tvrdí, že pokud Cristiano Ronaldo chce odejít do Realu Madrid, měl by mu to Manchester United dovolit.

 

Španělský fotbalový mistr sice ještě za 23letého portugalského záložníka neučinil Manchesteru United oficiální nabídku, ale sám hráč se vyjádřil, že hrát za Real Madrid by byl sen. Momentálně se Ronaldo zotavuje z operace kotníku. Sepp Blatter trvá na tom, že hráči by měli hrát tam, kde chtějí. Nynější přestupové trendy dokonce srovnává s moderním otroctvím.

 

"Vždy jsem chtěl ochranu hráčů a pokud chce hráč odejít, pak by mu to mělo být dovoleno. Pokud chce hráč hrát někde jinde, potom by se určitě mělo najít nějaké řešení, protože pokud zůstane v týmu, kde se necítí dobře, tak to není dobré pro hráče ani pro klub", řekl Sepp Blatter.

 

"Myslím si, že ve fotbale je příliš mnoho moderního otroctví, co se týče transferu hráčů. Nyní se snažíme v takových situacích zasáhnout. Reakcí na Bosmanovo pravidlo jsou dlouhodobé kontrakty, které mají hráče v klubech udržet a pokud se pak hráč rozhodne odejít, je zde pouze jedno řešení, musí se ze svého kontraktu vyplatit", dodal.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.