Real nesplnil finanční podmínky. Ronaldo zůstává?

Královský velkoklub z Madridu prý nemá dost peněz, aby uskutečnil přestup Cristiana Ronalda a poté splnil jeho platové požadavky…

V posledních týdnech se toho ohledně odchodu Ronalda napsalo a řeklo hodně. Jednu dobu bylo jasné, že zůstane. Pak zase nejmenovaná uklízečka ze San Bernabeou prohlásila, že Ronalda chce v Realu a hned se o přestupu hovořilo jako o hotové věci. Real se snažil našeho Sira obejít všemi možnými způsoby a právě i Cristiano tomu dosti napomáhal prohlášením, že chce nastupovat ve sněhobílém dresu. Nakonec sám nejlepší střelec uplynulé sezóny ubezpečil Manchester United a jeho fanoušky tím, že se bude hlásit v Carringtonu na předsezónní přípravě.

 

Podle anglického tisku je hlavním důvodem Ronaldova setrvání  "nízká" nabízená suma – 85 milionů eur, přičemž se Real chlubil, že nabídne astronomických 100 milionů. I tak je ale téměř jisté, že by Fergusonova intervence u Glazerů přestup stornovala.

 

Dnešní vydání Daily Star tvrdí, že španělský gigant by byl ochoten Cristianovi nabídnout plat "pouhých" 5,5 milionů liber ročně. Tato suma je přitom o £1,5 mil. nižší, než jakou mu zaručuje kontrakt na Old Trafford. Real toto odůvodňuje zisky z reklamy a ostatních komerčních výděleků, které podle nich by po přestupu mnohonásobně vzrostly.

 

Každopádně to je velký skok z předchozí nabídky, který by Ronaldovi zaručila 10 mil. liber každý rok strávený v dresu Merengues. Kapitán Realu Madrid má prý ve smlouvě klauzili, že nikdo v klubu nesmí mít vyšší plat než on sám. Takto by se Ronaldo platově zařadil právě vedla Raula, Ikera Casillase a Fabia Cannavara.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.