Van der Sar ukončil reprezentační kariéru

Brankář Manchesteru United Edwin Van der Sar přiznává, že mu bude holandská reprezentace chybět.

 

37letý zkušený brankář ještě před začátkem fotbalového mistrovství Evropy vyhlásil, že to bude jeho poslední turnaj s holandskou reprezentací. Včera večer Van der Sar odehrál poslední zápas za reprezentaci, když Holandsko ve čtvrtfinále EURA bylo vyřazeno Ruskem.

 

"Myslím si, že jsme měli skvělý turnaj, ale bohužel jsme nedokázali navázat na naše výkony z prvních dvou utkání proti Itálii a Francii. Vytvořili jsme si pouze minimum šancí a hodně jsme toho spálili. Rusko hrálo dobře, my ne. Odehrajete jeden špatný zápas ve vyřazovací části a jedete domů. Tak to prostě chodí", řekl Edwin Van der Sar.

 

Van der Sar tedy za holandskou reprezentaci odchytal celkem 128 utkání, nikdo neodehrál víc. Edwin také přiznává, že mu budou mistrovství Evropy i světa moc chybět.

 

"Je to konec mé reprezentační kariéry – nejvíce mi budou chybět turnaje, ty jsou tou nejkrásnější zkušeností. Užil jsem si to, to je jisté. Chytal jsem ve čtvrtfinále, v semifinále, ale to nestačí. Vždy chcete více než to. Ale každé dva roky je zde jenom jedno mužstvo, které vyhraje. Postrádali jsme vždycky ten jeden krok navíc. Měl jsem pocit, že na penalty bychom mohli vyhrát, ale jak jsme dostali v prodloužení druhý gól, bylo po všem", dodal holandský brankář.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.