Edwin van der Sar 2007/08

Touto dobou již probíhá EURO 2008, ale my se ještě vrátíme do nedávno ukončené sezóny. Dnes se budeme věnovat Edwinu van der Sarovi.

 

Nizozemský brankář v sezóně 2007/08 několikrát ukázal, že je jedním z nejlepších brankářů na světě. Edwin odchytal většinou zápasů v Premier League i Lize Mistrů.

 

Tomasz Kuszczak a Ben Foster se snažili ukázat z nejlepší strany, ale výkony Edwina měli za následek to, že tito brankáři museli nechat místo svému staršímu kolegovi. Nesmíme zapomenout na to, že brankář Manchesteru United také hájil barvy své země v kvalifikaci na EURO 2008.

 

V lednu 2008 byl Edwin van der Sar zvolen podle International Federation of Football History and Statistics jedním ze čtyř nejlepších brankářů na světě. Dalšími jsou Gianluigi Buffon, Petr Cech a Iker Casillas.

 

Brankář Manchesteru United měl i zdravotní problémy. Jeho absence byla šancí pro Kusczaka a Fostera. Foster také řekl, že nemá dilema z toho, že chytal Sar, protože Edwin měl skvělou sezónu.

 

V tuto chvíli se Sar soustředí se svou reprezentací na poslední duel ve skupině proti Rumunsku. V první dvou zápasech si Nizozemsko poradilo 3:0 s Itálií a 4:1 s Francíí, což oranjes pasuje na jednoho z hlavních favoritů turnaje. Tento turnaj je pro Edwina poslední, jelikož po EURu ukončí svou reprezentační kariéru.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.