První letní posila: útočník Davide Petrucci

Manchester United získal 16letého útočníka Davide Petrucci, který v minulé sezóně za mládežnický tým AS Řím nastřílel v 19 zápasech 14 branek.

 

Davide Petrucci si v Manchesteru United vydělá za sezónu 95,000 liber a anglický tým mu bude také hradit pravidelné lety domů do Itálie. AS Řím dostane kompenzaci 200,000 liber, ale i přesto jsou v Římě naštvaní, že ztrácí svůj největší talent.

 

"Je to noční můra. Manchester United nám zasadil další úder, když nám ukradl pravděpodobně největší talent našeho mládežnického týmu. Během tří až čtyř let bude jeho cena 100krát větší", píšou italské noviny Il Romanista.

 

Útočník Davide Petrucci pochází z předměstí Říma a je hodně srovnáván s Francescem Totti a očekávalo se, že příští rok hráč nastoupí v prvním týmu AS Řím. Italský klub mu ale nabídl pouze takovou smlouvu, podle které by za rok vydělal 16,000 liber.

 

Petrucci prý byl navíc znechucen tím, že ještě nedostal šanci v prvním týmu. Totti debutoval za Řím v roce 1993, když mu bylo 16 let. AS Řím má kvalitní mládežnický tým, z kterého vyšli například takoví hráči jako Daniele De Rossi nebo Alberto Aquilani.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.