Přehled: Naši hráči na EURU 2008

Hrají za United. Jsou důležitými hráči svých reprezentací. Manchester United má pěz hráčů na Mistrovství Evropy, kteří budou hrát v Rakousku a Švýcarsku. V tomto článku je přehled o našich zástupcích.

 

PORTUGALSKO

Naši hráči: Cristiano Ronaldo a Nani

 

Budou hrát? Celý národ vkládá naděje do Cristiana Ronalda, který má za sebou dokonalou sezónu v Manchesteru United. Portugalci by chtěli, aby si tento hráč udržel formu i na EURU a dovedl svou zemi opět do finále, jako před čtyřmi lety. Nani válčí o své místo v sestavě s Ricardem Quaresmou, který má také velký talent, ale není až tak rychlostně vybavený.

 

Termín skupiny A: Turecko( 20:45, Sobota 7.7.), Švýcarsko (20:45, Neděle, 15.7.), Česko (18:00 Středa, 11.7.)

 

Šance na postup ze skupiny: Postup by měl být bez problémů. Roony a spo. by měli porazit Švýcary a Turky. S Českým výběrem budou mít pravděpodobně největší problém.

 

Mohou vyhrát? Ano. Hodně lidí by chtělo ve finále vidět Portugalsko s Německem. Halvně poté, co má Cristiano Ronaldo za sebou skvělou sezónu.

 

Šance? 13/2

 

 

FRANCIE

Naši hráči: Patrice Evra

 

Budou hrát? Hodně lidí si myslí, že Patrice je nejlepším levým obráncem na světě. Ale konkurence v podobě Erica Abidala z Barcelony, který odehrál 11 z 13 zápasů v kvalifikaci na EURO 2008 je veliká a zůstává otázkou, zda-li bude hrát v základní sestavě.

 

Termín skupiny C: Rumunsko (18:00, Pondělí 9.6), Nizozemsko (20:45, Pátek 13.6), Itálie (20:45, Úterý 17.6)

 

Šance na postup ze skupiny: Francouzi se dostali do skupiny smrti, kde nastoupí proti Mistrům Světa Italům. Poté je čekají Nizozemci. Nesmíme také zapomenout na Rumuny, kteří zde nepřijeli jen pro výprasky. Bude to pro Francii těžké.

 

Mohou vyhrát? Šance jsou veliké, ale skupina je velmi těžká a bude hodně důležité vyhrát hned první zápas.

 

Šance? 8/1

 

 

NIZOZEMSKO

Naši hráči: Edwin van der Sar

 

Budou hrát? Jednička Oranjes. Bude to pro Edwina také poslední šampionát.

 

Termín skupiny C: Itálie (20:45, Pondělí 9.6), Francie (20:45, Pátek 13.6), Rumunsko (20:45, Úterý 17.6)

 

Šance na postup ze skupiny: Nebude to lehké. Nizozemci mají velmi talentovaný tým, ale musí porazit minimálně Italy, nebo Francouze a Rumuny v posledním kole.

 

Mohou vyhrát? Mohou, ale klíčové zápasy budou s Italy a Francouzi.

 

Šance? 12/1

 

 

POLSKO

Naši hráči: Tomasz Kuszczak

 

Budou hrát? Jestli Artur Boruc bude zraněný, tak ano. Před třemi lety ztratil místo v bráně Jerzy Dudek a nahradil jej Artur Boruc. Tomasz může být dobrým náhradníkem.

 

Termín skupiny B: Německo (20:45, Neděle 8.6), Rakousku (20:45, Čtvrtek 12.6.), Chorvatsko (20:45, Pondělí 16.7)

 

Šance na postup ze skupiny: Favoritem skupiny jsou Němci a Chorvati, takže by bylo překvapivé, kdyby Poláci přes nějáký tým postoupili. Rakušané mohou také překvapit, jelikož hrají doma.

 

Mohou vyhrát? Již samý postup ze skupiny by byl úspěchem.

 

Šance? 40/1

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.