Park Ji-Sung možná na OH nepojede

Záložník Manchesteru United Park Ji-Sung pravděpodobně nakonec nebude startovat za jihokorejský fotbalový tým na OH.

 

Záložník United byl původně vybrán do reprezentace Jižní Koree na Olympijské hry v Pekingu jako jeden z hráčů starší 23 let, ale nyní trenér reprezentace Park Sung-Hwa uvedl, že nechce hráče postavit do těžké situace vůči Manchesteru United. Před čtyřmi roky totiž argentinský obránce Gabriel Heinze rozzuřil Sira Alexe Fergusona, když startoval na OH v Aténách. Letošní

 

OH začínají ve stejné době jako nová sezóna Premier League a na konci léta navíc Jižní Korea sehraje několik utkání v kvalifikace na MS 2010. Park Ji-Sung by tak Manchesteru United chyběl značnou dobu.

 

"Ji-Sung nemá tak pevnou pozici jako Cristiano Ronaldo a není v pozici, kde by měl tak silné slovo, že by mohl klubu odporovat. Olympijský turnaj se překrývá se začátkem Premier League a pokud by chtěl Park hrát na OH, musel by toho hodně obětovat. Musíme také zvážit jeho účast v kvalifikaci na MS, která bude trvat měsíc, a také účast v tréninkovém soustředění Manchesteru United", řekl trenér jihokorejské reprezentace Park Sung-Hwa.

 

"Není to záležitost, o které bych se mohl rozhodnout sám. Jestli budu hrát na OH, budu schopný pomoci mladším hráčům vyňatým z vojenské služby vyhrát medaili. Nebo pokud zůstanu s Manchesterem United, budu schopný se plně věnovat pouze sobě a připravit se na novou sezónu. Ať se stane cokoliv, vždy zde bude něco, čeho se budu muset vzdát", řekl Park Ji-Sung.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.