Kdo z hráčů Manchesteru bude hrát na EURU 08?

Pojďme se společně podívat, kteří hráči Manchesteru United se objeví na EURU 2008 v Rakousku a Švýcarsku…

 

Brankář Edwin Van der Sar bude brankářskou jedničkou výběru nizozemské reprezentace vedené Marco van Bastenem. Van der Sar už odchytal ze nizozemskou reprezentaci celkem 123 utkání a na EURU by měl brankář Manchesteru United vést svůj tým jako kapitán. Nizozemsko bylo nalosováno do skupiny C, kde se střetne s Itálií, Francií a Rumunskem. Pro Van der Sara to bude poslední turnaj s reprezentací, po skončení EURA totiž ukončí reprezentační kariéru.

 

Nizozemský trenér polské reprezentace Leo Beenhakker zahrnul do svého výběru také brankáře Manchesteru United Tomasze Kuszczaka. Brankářskou jedničku ale bude dělat Artur Boruc z Celticu Glasgow. Kuszczak zatím za polskou reprezentaci odchytal pouze šest utkání. Polsko se ve skupině B střetne s Německem, Chorvatskem a Rakouskem.

 

Krajní obránce Patrice Evra si díky skvělým výkonům v dresu Manchesteru united vysloužil pozvánku Raymonda Domenecha do francouzské reprezentace. I když měl Evra skvělou sezónu, o místo v základní sestavě ve francouzském reprezentačním týmu bude muset tvrdě bojovat s dalšími skvělými obránci. Dosud Patrice Evra odehrál za francouzský nároďák 9 utkání. Ve skupině C se Francie utká s Itálií, Nizozemskem a Rumunskem.

 

V týmu Portugalska budou hned dva hráči Manchesteru United – Cristiano Ronaldo a Luis Nani. Ronaldo dokonce povede reprezentaci, kterou trénuje Luiz Felipe Scolari, dokonce jako kapitán. Ronaldo má tedy místo v základní sestavě jisté, zatímco Luis Nani bude o základní sestavu bojovat s dalšími hráči. Portugalsko se v základní skupině A střetne s domácím Švýcarskem, dále Tureckem a také Českou republikou.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.