Anderson o své první sezóně na Old Trafford

Záložník Anderson uvedl, že si vůbec nepředstavoval, že hned ve své první sezóně na Old Trafford vyhraje Premier League i Ligu Mistrů.

 

Brazilský mladík přišel do Manchesteru United minulé léto z FC Porto za velký balík peněz a v anglickém týmu nastupoval v záloze. V Premier League odehrál celkem 24 zápasů, ve kterých sice ani jednou neskóroval, ale ve finále Ligy Mistrů proti Chelsea proměnil důležitou penaltu. 20letý hráč chce nyní na své první vynikající sezóně na Old Trafford stavět a doufá, že v příští sezóně bude pravidelně nastupovat v základní sestavě.

 

"Sezóna byla pro mne úžasná. Nikdy bych nevěřil, že odehraju tolik utkání a že vyhraju dvě trofeje. Být evropským šampiónem v tak mladém věku není lehké. Nyní potřebuju nadále pracovat a zlepšovat se, abych se v příští sezóně dostal na další level. Manchester United je nejlepší fotbalový klub ve světě a chci být v každém zápase v základní sestavě. Jsme králové Anglie a celé Evropy, o tom není pochyb", řekl Anderson pro brazilské média.

 

Anderson nastoupil ve finále Ligy Mistrů proti Chelsea pouze na penalty a přiznává, že zde bylo velké napětí.

 

"Mé poslání ve finále bylo proměnit penaltu a to jsem zvládl. Nebylo to lehké, jelikož na hřišti bylo obrovské napětí. Ale jsem klidný hráč a byl jsem přesvědčen o tom, že Čecha překonám. Cristiano Ronaldo byl strašně nešťastný poté, co neproměnil svůj pokus. V Edwina jsem věřil, protože v tréninku na penaltách hodně pracuje. Byl jsem optimistický a nakonec byl náš brankář hrdinou, když vychytal Anelku", dodal záložník.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.