Glazer dluží celkem už 764 miliónů liber

Manchester United sice na hřišti bojuje o Double, ale finanční výsledky ukázaly za poslední rok velkou ztrátu.

 

Red Football Joint Venture s.r.o., společnost, kterou zřídil americký podnikatel Malcolm Glazer před třemi roky, když koupil Manchester United, tento týden zveřejnila finanční účty. Ty ukázaly, že za poslední finanční rok, který končil 30. července 2007, Manchester United prodělal 58,2 miliónů liber. Oproti předchozímu roku jde ale o velké zlepšení, jelikož tehdy ztráta činila 135,3 miliónů liber.

 

Glazerovi, jehož synové jsou členové správní rady Manchesteru United, tak zvýšil svůj dluh, který má u věřitelů. Čísla Red Football ukázala, že klub dluží investičnímu fondu ještě 152 miliónů liber. Následující rok by ale měl být pro United ještě lepší, jelikož se bude moci počítat s velkými zisky z Ligy Mistrů, kde se United letos probojovali až do finále soutěže.

 

Americký majitel Malcolm Glazer tedy celkem věřitelům dluží 764 miliónů liber, včetně 56 miliónů, které Sir Alex Ferguson utratil minulé léto za posily, jakými byli Nani, Anderson, Hargreaves a Tevez. Tyto čísla ostře kontrastují s oznámením klubu, že anglický tým oproti minulému roku zvýšil provozní zisk o 21%, tedy o 75 miliónů liber. Minulý měsíc navíc magazín Forbes jmenoval Manchester United nejbohatším fotbalovým klubem na světě, cenící si klub na 540 miliónů liber. Oproti minulému roku to znamená růst o 24%.

 

Příští rok by ale záporné čísla měly být mnohem menší, jelikož v této sezóně Manchester United prodal rekordní počet vstupenek a velký obnos také tým získá z Ligy Mistrů.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.