Manchester United – West Ham 4:1

Manchester United v předposledním kole Premier League porazil West Ham vysoko 4:1 a je už jen krůček od zisku mistrovské trofeje.

Do utkání opět nemohli kvůli zranění nastoupit Nemanja Vidic a Wayne Rooney. Domácí Manchester měl skvělý start do utkání – již ve 3. minutě utkání pronikl z pravé strany do pokutového území Ronaldo a tečovanou střelou překonal hostujícího Greena v brance West Hamu. V 24. minutě portugalský útočník přidal svůj druhý gól v zápase – Owen Hargreaves našel Ronaldo centrem na zadní tyči a ten doklepl míč do branky – 2:0. Uplynuly pouze tři minuty a United se radovali z další branky, tentokrát se krásnou střelou z dálky prosadil Carlos Tevez, který nedal hostujícímu brankáři šanci. Za pár minut se ale hostům podařilo snížit, když se střelecky prosadil nůžkami Dean Ashton. V 37. minutě došlo k potyčce mezi Lucasem Neillem a Luisem Nani. Portugalský záložník Manchesteru udeřil Neilla hlavou a rozhodčí mu ukázal červenou kartu. Zbytek utkání tak domácí museli dohrát v 10ti lidech.

V 50. minutě mohl snížit Scott Parker, ale jeho střela se mezi tři tyče Edwina Van der Sara nevešla. Úspěšnější byl na druhé straně Michael Carrick v 59. minutě utkání – anglický reprezentant napřáhl z dálky a tečovaná střela skončila až za zády bezmoceného Roberta Greena. V 63. minutě mohl zvýšit vedení United Owen Hargreaves, ale střílel nad. O dvě minuty později si poradil se střelou Colea Van der Sar. V 71. minutě se dostal ke střele i střídající Darren Fletcher, který nahradil Ronalda, a jeho střelu zastavila až tyč hostující branky. V dalších minutách se pokoušeli zkorigovat výsledek ještě Zamora a Solano, ale ani jeden neuspěl. Závěr utkání si už domácí Manchester bez problémů pohlídal a na konci se mohl radovat z výhry 4:1.