Manchester United – Barcelona 1:0

Manchester United v odvetném utkání semifinále Ligy Mistrů porazil na Old Trafford Barcelonu 1:0 a postoupil do finále!

Do utkání nemohli nastoupit zranění Nemanuja Vidic a Wayne Rooney. Do první vážnější šance se domácí dostali v 14. minutě utkání a hned z toho byl gól. Míč se dostal k Paulu Scholesovi a ten skvělou střelou z dálky do pravého horního rohu nedal Valdesovi v brance Barcelony šanci – 1:0. O pár minut později mohla Barcelona vyrovnat, ale Van der Sar předvedl proti střele Messiho dobrý zákrok. V 21. minutě dobře vystřelil Park, ale jeho pokus skončil těsně vedle pravé tyče. V 33. minutě nepřesně střílel Deco, stejně tak jako o tři minuty později. V 41. minutě se Manchester dostal do další velké šance, ale Nani po centru Parka nedokázal hlavičku usměrnit mezi tři tyče španělské branky.

V 56. minutě zkoušel zakočit Messi, bohužel nepřesně. O chvíli později musel na druhé straně Valdes likvidovat střelecký pokus Teveze. V 60. minutě se po sólové akci dostal ke střele Nani, ale měl radši přihrát lépe postaveným spoluhráčům. Barcelona pak dvakrát zahrozila v podání Thierry Henryho, který na hřišti nahradil Iniestu, ale ani on nenašel recept, jak překonat Van der Sara. Závěr utkání si už Manchester United pohlídal a po výhře 1:0 postoupil do finále Ligy Mistrů, kde se střetne s lepším z dvojice Liverpool – Chelsea.