Sir Alex Ferguson k utkání s Chelsea

Sir Alex Ferguson popsal rozhodnutí nařídit pokutový kop pro Chelsea za směšné.

Chelsea se bodově dotáhla na vedoucí Manchester United poté, co na Stamford Bridge porazila Red Devils 2:1 i díky penaltě Michaela Ballacka z 86. minuty utkání poté, co Michael Carrick zahrál po centru Michaela Essiena v pokutovém území rukou. Ferguson byl nařízenou penaltou přímo zděšen a naštván.

"Nejprve, pokud by se toto utkání rozhodovalo při pokutových kopech, pak bychom v posledních týdnech neměli žádnou šanci. Začalo to v Middlesbrough, kdy jeden hráč Middlesbrough skočil po míči, aby jej dal pryč od Cristiana Ronalda a to vše pár metrů před Mike Rileym – jasná penalta, ale nic se nestalo. Pak Wayne Rooney stejně jako v utkání proti Boro, byl několik metrů před hranicí ofsajdu, ale pomezní rozhodčí odpískal ofsajd. V utkání proti Boro i dnes. A dnes pomezní rozhodčí Glen Turner dá Chelsea penaltu, v tak významném utkání. Míč v každém případě směřoval na Ferdinanda. Hráč nezvedl ruce od těla. Ruku mu to zasáhlo, to připouštím, ale vynést takové rozhodnutí v tak důležitém utkání, navíc pár minut předtím byl Ronaldo držen Ballackem při rohovém kopu a poté byl v pokutovém území za dres stažen Michael Carrick. Pokud se budou zápasy rozhodovat takhle a pokud ztratíme titul kvůli penaltám, pak můžeme odejít. Je to pro nás velká rána, tak směšné rozhodnutí. Myslím si, že to bylo proti nám hanebné rozhodnutí", řekl Sir Alex Ferguson pro Sky Sports News.