Chelsea – Manchester United 2:1

Manchester United prohrál v 36. kole Premier League na Stamford Bridge s Chelsea 2:1.

Sir Alex Ferguson udělal řadu změn v sestavě a do základní jedenáctky poslal hráče jako Darren Fletcher nebo Mikael Silvestre, zatímco Cristiano Ronaldo usedl pouze na lavičku náhradníků. Aktivněji do utkání vstoupila domácí Chelsea, když dvakrát zahrozil ghanský reprezentant Essien. V 14. minutě musel kvůli zranění odejít ze hřiště Nemanja Vidic, kterého nahradil Owen Hargreaves. O minutu později se ke střele dostal Luis Nani, ale střílel hodně nepřesně. V 21. minutě jednu z pěkných akcí Chelsea zakončil Joe Cole střelou do tyče Van der Sarovy branky. v 31. minutě se opět do zakončení dostal Cole, ale tentokrát netrefil branku. O pár minut později nepřesně hlavičkoval kapitán domácích Terry. Když už to vypadalo, že do kabin půjdou oba týmy za bezbrankového stavu, odcentroval z pravé strany Didier Drogba a Michael Ballack nedal hlavičkou holandskému brankáři v brance United šanci a poslal svůj tým do zaslouženého vedení.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Manchesteru aktivněji než v tom prvním a v 57. minutě se dočkali vyrovnávací branky – Carvalho udělal obrovskou hrubku, když přihrál Rooneymu, který šel sám na Čecha a střelou k tyči vyrovnal – 1:1. V 63. minutě dobře vystřelil Ryan Giggs a Petr Čech měl plné ruce práce, aby jeho pokus vytěsnil na roh. Hned poté hřiště opustil zraněný Rooney, kterého nahradil Ronaldo. V 72. minutě zahrával přímý kop těsně za hranicí velkého vápna Didier Drogba a Edwin Van der Sar předvedl skvělý zákrok a vyrazil útočníkův pokus na rohový kop. Tlak Chelsea začal vrcholit, ale Essien a ani Joe Cole Van der Sara svými střelami nepřekvapili. Rozhodující moment utkání přišel V 84. minutě, když se prudký centr jednoho z hráčů domácích otřel o ruku Michaela Carricka v pokutovém území a rozhodčí nařídil po konzultaci se svým asistentem pokutový kop. Ten proměnil Michael Ballack. V závěru utkání měl Manchester dvě obrovské šance na vyrovnání. Nejprve střelu Ronalda z brankové čáry vykopl Ashley Cole a v nastaveném čase pak hlavičku Silestreho v poslední chvíli rovněž z brankové čáry vykopl Andrej Ševčenko. Zápas tak skončil vítězstvím Chelsea 2:1, která se tak bodově dosáhla na vedoucí Manchester United.