AS Řím – Manchester United 0:2

Manchester United porazil v prvním utkání čtvrtfinále Ligy Mistrů AS Řím na jeho hřišti 2:0 a je krok od postupu do semifinále soutěže.

V základní sestavě nastoupili již uzdravení Van der Sar a Carrick, zatímco Ryan Giggs zůstal pouze na lavičce náhradníků. Jako první o sobě dali vědět domácí v 16. minutě utkání, když Christian Panucci hlavičkoval těsně nad branku holandského brankáře. V 28. minutě mířil nepřesně v těžké pozici Mirko Vucinic. V 33. minutě musel za hřiště odstoupit zraněný Nemanja Vidic, kterého nahradil John O’Shea. Manchester United dal o sobě poprvé vědět až v 39. minutě, ale celá akce skončila gólem. Paul Scholes poslal skvělý načechraný centr a nabíhající Ronaldo prudkou hlavičkou nedal Donimu v brance Říma šanci – 0:1. V závěru poločasu mohl vyrovnat Vucinic, ale z úhlu pálil vedle pravé tyče.

Druhý poločas začali domácí náporem. V 50. minutě Max Tonetto tvrdě vypálil těsně vedle levé tyče Van der Sarovy branky a o dvě minuty později přestřelil z dobré pozice obránce Panucci. V 53. minutě se mezi tři tyče nevešla hlavička Carricka po přímém kopu Ronalda. V 62. minutě zahrával rohový kop Pizarro, hlavičkoval Panucci a Van der Sar předvedl skvělý zákrok. V 66. minutě Manchester přidal druhý gól – brankář Doni neudržel hlavičku Park Ji-Sunga a míč do sítě dorazil Wayne Rooney. V 72. minutě se do velké šance dostal Carrick, jeho střela ale o pár centimentrů minula tyč domácí branky. V závěru utkání ještě mohli zvýšit vedení United střídající Tevez a po něm i Ronaldo, ale na konečném výsledku 0:2 se už nic neměnilo.