Preview Ligy Mistrů: AS Řím – Manchester United

Manchester United se dnes večer představí v prvním utkání čtvrtfinále Ligy Mistrů proti AS Řím. Zápas se bude hrát na Olympijském stadionu v Římě.

 

Pro oba týmy to bude již pátý vzájemný zápas z posledních dvou let. V minulé sezóně se oba týmy také střetly ve čtvrtfinále Ligy Mistrů. V prvním zápase nejprve AS Řím doma v Itálii vyhrál 2:1, ale na Old Trafford pak vládno pouze jedno mužstvo a to mužstvo Manchesteru United, které italský celek rozdrtilo vysoko 7:1. Manchester United v této sezóně v Lize Mistrů ještě neprohrál a věří, že se mu podaří postoupit do semifinále soutěže. AS Řím naopak už devět utkání v Evropských pohárech na Stadio Olimpico neprohrál a rád by tuto sérii prodloužil i v dnešním utkání.

 

Sir Alex Ferguson bude čekat až do poslední chvíle na Michaela Carricka, který má zdravotní problémy a není jisté, zda dnes nastoupí. Včera dokonce vůbec netrénoval. Do branky United by se měl vrátit Edwin Van der Sar, který v minulém utkání proti Aston Ville kvůli zranění třísel chyběl. Zdravotně v pořádku by měli být i Patrice Evra a Ryan Giggs, kteří si z utkání s Aston Villou odnesli drobné šrámy. Po dlouhé pauze se vrací Mikael Silvestre, který by měl být připraven na lavičce náhradníků. Manchester United se definitivně bude muset obejít bez zraněných Louise Sahy a Naniho. V útoku pravděpodobně nastoupí osamocený Wayne Rooney.

 

AS Řím se bude muset obejít bez kapitána Francesca Tottiho, který je zraněný. Totti se zranil ve víkendovém utkání proti Cagliari, ale příští týden by už měl být k odvetě na Old Trafford připraven. V útoku by měl Tottiho nahradit Mirko Vucinic, který v minulé sezóně vstřelil vítězný gól ve čtvrtfinále Ligy Mistrů prvního utkání proti United. Kvůli suspendaci nemůže hrát Simone Perrotta. Opatrně budou muset hrát Daniele De Rossi, Max Tonetto, Vucinic, Marco Cassetti a Cicinho, protože pokud někdo z nich dostane žlutou kartu, nebude moci nastoupit příští týden v odvetě na Old Trafford. Kvůli zranění nebude moci hrát brazilský obránce Juan, kterého v základní sestavě nahradí veterán Christian Panucci.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.