Ben Foster nikam na hostování nepůjde

Sir Alex Ferguson doufá, že brankář Manchesteru United Ben Foster pochopí, proč jej skotský manažer neposlal nikde na hostování.

 

Ben Foster se teprve nedávno vrátil na fotbalové trávníky po vleklém zranění kolene a předpokládalo se, že sezónu dokončí na hostování v nějakém anglickém klubu. O Fostera měli zájem Coventry City, Stoke City a Nottingham Forest, ale Sir Alex se rozhodl anglického brankáře nechat na Old Trafford. Edwin Van der Sar měl ještě nedávno zdravotní problémy s třísly a tak chtěl Ferguson nechat Fostera v United. Na začátku měsíce si dokonce Foster odbyl debut v brance Red Devils v utkání proti Derby a podařilo se mu udržet čisté konto.

 

"Ben byl připraven odejít na hostování. Mluvil jsem o tom s několika manažery, ale pak přišlo zranění Edwina. Je to už potřetí v této sezóně, co měl problémy s třísly. Už není nejmladší a tak potřebuje více ochrany. A poté, když byl vyloučen Tomasz Kuszczak, vstoupil Ben do záře reflektorů. Do konce zbývá sedm utkání a bylo by hloupé riskovat. Pokud se tedy něco Edwinovi nebo Tomaszovi stane, máme budoucího brankáře anglické reprezentace. Mohli jsme ho nechat jít do Coventry, Nottinghamu Forest nebo Stoke City, ale myslím si, že to bylo lehké rozhodnutí. Je mu 24 a celou kariéru má ještě před sebou a určitě uspěje", řekl Sir Alex Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.