Review 29. kola: United 2:0 Bolton

V dohrávke 29. kola Anglickej Premier league sa stretol Manchester United s Boltonom Wanderers na štadióne Old Trafford…

United v zápase hranom od 21. hodiny stále nemohli počítať so zraneným brankárom Van Der Sarom a tak do brány sa postavil poľský brankár Tomasz Kuszczak. Domáci tím šetril svojich kľúčovích hráčov pred víkendovým zápasom s Liverpoolom. Na zápas nenastúpili Giggs, Ferdinand, Evra, Carrick a na lavičku náhradníkov usadol Wayne Rooney. Šancu v základnej zostave dostali takí hráči ako Pique a John O´Shea.

Boltonu takisto chýbal zranený brankár Jussi Jaaskelainen, nahradil ho El Habsi. Bolton chcel na Old Trafford prekaziť svoju nepriaznivú bilanciu v posledných ligových zápasov, keď prehrali 5-krát po sebe. V útoku hral osamotený Kevin Davies.

Manchester výkopom otvoril zápas. Kapitánsku pásku na rukáve mal tentoraz Cristiano Ronaldo. United od začiatku držali loptu na svojich kopačkách a snažili sa zlomiť obranu Boltonu. V 8. minúte prišla prvá šanca domácich, Saha poslal krásnu loptu Tevezovi za obranu, ten ale v rozhodujúcej chvíli ju nedokázal dokopnúť do brány a Gardner odkopol na prvý rohový kop v zápase. Nani zacentroval do pokutového územia, o zakončenie nožničkami sa pokúšal Tevez ale odrazená lopta sa napokon dostala k Ronaldovi a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste, United tak viedli 1:0.

Bolton sa tak vytiahol z obrannej ulity a začal kombinovať a tvoriť hru. V 18. minúte sa pekne uvoľnil Guthrie, ktorý nacentroval na vzdialenejšiu tyč Kuszczakovej brány, ale brankár domácich krásne vykryl strelu Daviesa. V 20. minúte bol faulovaný Ronaldo Meitem. Sám faulovaný hráč si postavil loptu a strelou k ľavej žrdi nedal Al Habsimu šancu. Bol to už jeho 24. gól v lige a neohrozene kraľuje v tabuľke strelcov. Manchester po tomto góle trochu ubral z plynu a nechal Bolton hrať. Vyzeralo to tak, ako keby sa spoliehal len na protiútoky. Jeden taký protiútok prišiel v 33. minúte, keď Tevez hľadal Sahu, ale toho dobre pokryl Gardner, ktorý odkopol na roh. Na Naniho rohový kop si vyskočil Vidic, hlavičkou už prekonal brankára hostí, toho ale zaskočil na brankovej čiare Guthrie.

V 42. minúte prišla prvá žltá karta pre hostí. Uvidel ju Andy O´Brien. V nadstavenom čase zakombinovali Ronaldo a O´Shea a druhý menovaný nakoniec minul bránu hostí. Polčas tak vyznel v prospech United 2:0.

Do druhého polčasu vybehli hostia s jednou zmenou, Meiteho vystriedal Nicky Hunt. V 47. minúte si domáci vypracovali priamy kop. Tentoraz Naniho strelu chytil Al Habsi. Prakticky celý druhý polčas domáci dohrávali zápas. Bolton sa snažil z držania lopty niečo vyťažiť ale na obranu United dnes proste nemali. Už keď sa im aj podarilo vystreliť na bránu, tam stál dobre pripravený Kuszczak. 56. minúta a ďalší priamy kop, tentoraz ale hostia. Dioufovu strelu krásne chytil Kuszczak. V 60. minúte sa tiež predviedol proti strele Hunta. v 61. minúte striedali aj domáci, Vidic kvôli krvácaniu z nosa musel opusiť ihrisko. Na jeho miesto tak nastúpil Wes Brown.

V 67. minúte predviedol Ronaldo krásny prienik zakončený strelou, ale hatrick mu dnes nebol súdený. 70. minúta a ďalšia žltá karta pre Steinssona. Rooney a Scholes v 71. minúte prišli na ihrisko namiesto Sahu a Andersona. Nani zmaril dve sľubné šance v 75. a 79. minúte. V 82. minúte prišlo posledné striedanie v zápase, keď prišiel Stelios, odišiel Guthrie. Do koncá zápasu sa už nič zaujímavé nestalo a tak Manchester United vďaka dvoma presnými zásahmi Cristiana Ronalda získal ďalšie povinné tri body.

Spolu s týmto zápasom sa takisto hralo mestské derby aj na štadióne White Hart Lane, kde domáci Tottenham privítal Chelsea. Famózny zápas sa nakoniec skončil výsledkom 4:4, čo znamená, že Chelsea stráca na vedúci United 5 bodov. Druhý Arsenal 3.

Štatistiky:

Man Utd: Kuszczak, Hargreaves, Pique, Vidic (Brown 58), O’Shea, Ronaldo, Fletcher, Anderson (Scholes 70), Nani, Saha (Rooney 70), Tevez.

Náhradníci: Foster, Evra.

Góly: Ronaldo 9, 19.

Bolton: Al Habsi, Steinsson, Meite (Hunt 46), Andrew O’Brien, Gardner, Diouf, McCann, Guthrie (Giannakopoulos 82), Joey O’Brien, Taylor, Davies.

Náhradníci: Walker, Campo, Rasiak.

Žlté karty: Andrew O’Brien, Steinsson.

Návšteva: 75,476

Rozhodca: Alan Wiley