Ferguson chválí hrdinu utkání Ronalda

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson chválí Cristiana Ronalda, který svým gólem rozhodl o vítězství United nad Derby.

 

Manchester United jasně dominoval v prvním poločase a v druhém poločase se dostal do několika slibných šancí, které ale nedokázal využít, hlavně Cristiano Ronaldo. Portugalský reprezentant ale vše napravil v 76. minutě utkání, když po přihrávce Wayna Rooneyho překonal domácího brankáře a zajistil tak United zisk tří bodů. Pro Ronalda to už byla 31. branka v sezóně. Podle Fergusona ale měl jeho tým utkání rozhodnout už v první půli.

 

"Poté, co Derby utrpělo debakl ve středu od Chelsea, odvedl Paul Jewell skvělou práci a dodal svému týmu sebevědomí. Jejich úsilí je skvělou prací. V prvních 20 minutách jsme měli vést o čtyři nebo pět branek a potom by samozřejmě bylo všechno mnohem jednodušší. Derby v druhém poločase předvedlo skvělý výkon a byla to opravdová bitva, ale důležitý je výsledek a musíme poděkovat Ronaldovi, že vstřelil branku. Nebyl v lehké pozici, ale zvládl to, bylo to skvělé zakončení. V zápase měl několik šancí a právě tato byla asi tou nejtěžší. Pořád v něm věřím. Toho kluka musíte obdivovat, jeho odvaha je neuvěřitelná. Nevím, kolik přesně na něj bylo spácháno faulů, ale má prostě odvahu, zvedl se a pokračoval. Lidé chtějí takové fotbalisty vidět a myslím si, že ho musíme povzbudit", řekl Sir Alex Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.