Velké naděje pro Manucha

Lednová posila United Manucho je pro většinu fanoušků Red Devils velkou neznámou, ale v příští sezóně by už mohl zářit v Premier League.

 

Manucho, který minulý víkend skóroval při svém debutu za Panathinaikos Atény, kde je na hostování, a pomohl tak k vítězství řeckého klubu nad Larisou 2:0, byl objeven v Angole jedním skautem, který v něm spatřil talent. Na Africkém Poháru předvedl Manucho své kvality, když se stal nejlepším útočníkem turnaje před hráči jako Drogba, E’too či Yakubu. Jeho další kroky nyní vedou do Řecka, kde bude hostovat do konce sezóny, aby získal potřebné zkušenosti s evropským fotbalem, to by mu mělo také pomoci k tomu, aby v létě získal potřebné pracovní povolení a mohl tak hrát za Manchester United. Asistent manažera Carlos Queiroz vkládá do Manucha velké naděje a věří, že v brzké době to prokáže také v United.

 

"Zaprvé, je to hráč, který umí střílet branky. Není to typ hráče, na kterého lehce narazíte a měli jsme možnost přinést do klubu kvalitu do útočných řad. Jsme naplno přesvědčeni, že má dost kvalit a potenciálu, aby se u nás prosadil i přesto, že už mu je 25 let. Během Afrického Poháru ukázal, že je to neobyčejný útočník – vysoký koncový muž, typický hráč číslo devět do pokutového území, ale má také dost schopností, aby tvořil hru a podporoval hráče zezadu. Umí hrát skvěle oběma nohama a umí skórovat jak z pokutového území tak z velké dálky. Nyní jenom potřebuje to, aby si zvykl na hru a rychlost evropského fotbalu. Věříme, že hostování v Panathinaikos mu pomůže se jako hráči zdokonalit a pokud půjde vše tak jak má, doufám, že ho v příští sezóně uvidíme mezi našimi hráči", řekl portugalský asistent manažera Carlos Queiroz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.