Giggs zatím na trenérskou činnost nemyslí

Ryan Giggs prozradil, že i když si už dělá zkoušky, aby získal trenérskou licenci, na konec fotbalové kariéry v Manchesteru United zatím nemyslí.

 

Sir Alex Ferguson uvedl, že až Ryan Giggs pověsí kopačky na hřebík, bude mít pro něj práci v pozici trenéra. Velšský bývalý reprezentant ale zatím s profesionální fotbalovou kariérou končit nechce. Legendu Manchesteru United dělí už jenom třináct zápasů, aby překonal rekord Sira Bobbyho Charltona v počtu odehraných utkání za Red Devils. Giggs se soustředí hlavně na dění na hřiště než mimo něj.

 

"Momentálně se soustředím pouze na hru. Už mám hotové trenérské licence typu B a C a užívám si to. Uvidíme, jak to půjde v létě. Pokud si to užíváte, potom má smysl, aby jste pokračovali jako trenér či manažer", řekl Ryan Giggs.

 

Giggs má inspiraci ve svém bývalém spoluhráči Ole Gunnar Solskjaer, který se nedávno z hráče stal trenérem a má perfektního rádce v podání Sira Alexe Fergusona, který získal trenérskou licenci ve velmi mladém věku.

 

"Manažer získal svá trenérská oprávnění brzy, když byl ve svých dvacátých letech života. Vždycky nám říkal, aby jsme zkusili získat licenci ještě když hrajeme, jelikož nám to jako hráči pomůže. Několik z nás to dělá a snad se nám bude dařit a staneme se plně kvalifikovanými", dodal Giggs.

 

Těmi dalšími měl Ryan Giggs namysli Paula Scholese a Garyho Neville.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.