Týden v Manchesteru United

Je tady premiéra nové rubriky, která se bude zabývat týdením děním v Manchesteru United a daným Ligovým kolem. Tento týden se toho moc neudálo, ale i přesto si to zrekapitulujeme.

 

Týden nám začal hezky, jelikož jsme stále měli v hlavách vítězství nad Newcastlem United, tedy 5:1. Hned v úvodu týdne jsme se dozvěděli, že Ben Foster s enám brzy vrátí do tréningů a možná již v této sezóně bude hrát za rezervu.

 

Zdá se, že závod o získání obránce Philippa Lahma z Bayernu Mnichov se rozhodne mezi Barcelonou a Manchesterem United. Oba velkokluby údajně nabízí 13 milionů eur. Katalánci počítají s odchodem Zambrotty, Sir Alex Ferguson zase vidí Lahma jako ideální náhradu za  Browna, který stále neprodloužil smlouvu a Nevillea, který je dlouhodobě zraněný a jeho forma po uzdravení je nejistá. Dle mě se ale Lahm hodí spíše na levou stranu obrany.

 

Sunderland se údajně zajímá o jednoho hráče Manchesteru United, v hledáčku Roye Keana je irský univerzál John O’Shea. John O"Shea je náš hráč pro štěstí, jelikož se mi zád, že jinak nemá kvalitu na tým, jakým je Manchester United.

 

Krásná to zpráva se nám objevila ve středu. Gary Neville se snad již hodně brzy vrátí do sestavy Manchesteru United. Kapitán anglického klubu měl zdravotní problémy od konce loňské sezony a nyní je konečně překonal, o čemž svědčí i včerejší zápas za rezervní tým proti Warrington, z něhož odehrál 60 minut.

 

Teď trochu drbů. Útočník Manchesteru United Wayne Rooney se rozhodl udělat si radost novým autem. Dvaadvacetiletý anglický fotbalista kupuje za 350.000 liber (asi 11,6 milionu korun) nový model Mercedesu SLR Roadster, který se v omezené sérii vyrábí v dílnách stáje formule 1 McLaren ve Wokingu. Wazzo, Wazzo, ty víš jak naložit s penězy.

 

Ve čtvrtek se mi srdce rozbušilo, protože Rio Ferdinand oznámil, že o nové smlouvě bude s Manchesterem United jednat nejdříve v létě. Anglický obránce podepsal v roce 2005 čtyřletou smlouvu s týdenním platem 100 000 liber, nyní údajně zvažuje odchod do Španělska nebo Itálie. DOufám, že to je podobný drb, jako v případě Wazzy.

 

Karim Benzema… Toto jméno se spojuje s Manchesterem United každým dnem. Například v pondělí jsme se dozvěděl, že chce odejít do Španělska, ale ve čtvrtek sem se dozvěděl, že hráči přemlouvají Fergusona, aby Benzemu koupil, jako v případě přestupu Cristiana Ronalda do Manchesteru United ze Sportingu Lisabon. V pátek bylo ovšem vše jinak, jelikož Fergie řekl, že Benzemu koupit nehodlá. No a dnes jsem se dočetl, že Fergie řekl, že tento hráč umí dát branku z nulové šance a že by si ho moc přál v týmu. Takže sem si jistý, že se budou dít ještě hodně zajímavé věci…

 

No a nakonec si zhrneme zápasy Premier League…

 

 

Newcastle United – Blackburn Rovers 0:1
West Ham United – Chelsea FC 0:4
Middlesbrough FC – Reading 0:1
Fulham FC – Manchester United 0:3
Derby County – Sunderland AFC 0:0
Arsenal FC – Aston Villa 1:1
Birmingham City – Tottenham Hotspur 4:1
Manchester City – Wigan Athletic 0:0
Bolton Wanderers – Liverpool FC 1:3
Everton FC – Portsmouth FC 3:1

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.