Rozhovor s Benem Fosterem

Sezóna 2007/08 může být pro Manchester United velmi úspěšná. Ovšem brankář Manchesteru United Ben Foster byl kvůli zranění vyřazen ze hry na osm měsíců. Po skvělých výkonech ve Watfordu se pokusí Foster bojovat s Van Der Sarem o místo v brance Manchesteru United.

 

Po návratu z Watfordu do Manchesteru United byl Ben nadšený a chtěl bojovat o to, aby se stal číslem jedna v brance Rudých Ďáblů.

 

Zranění křížových vazů mu ale pokazilo plány. V tuto chvíli se Ben vrací aby ukázal, že výkony ve Watfordu nebyly náhodou.

 

Můžeš nám říct něco o svém zranění ?

Přetrhl jsem si vazy v koleně. Již před rokem sem měl podobné zranění, když jsem hrál ještě za Stoke City. Toto zranění mám již podruhé, takže mi lékař řekl, že bych měl raději odpočívat. To přineslo pozitivní vliv na jiné pacienty. I chirurg řekl, že to bude nejlepší. Rehabilitace se tak prodloužila o dva měsíce, protože vše musí být ve stoprocentním pořádku. Byla to typická operace.

 

Jaké bude datum tvého návratu do týmu?

Moc nad tím nepřemýšlím. Na začátku sezóny sem myslel, že tato sezóna bude pro mne ztracená. Chtěl jsem se vrátit do plné zátěže po operaci a odehrát pár zápasů v rezervě. Šance na hostování jsou malé. Myslím, že musím počkat na začátek další sezóny. Edwin chytá úžasně, Tomasz chytá také dobře. Nemám pochyby o tom, že nebudu v této sezóně již povolaný.

 

Co jsi dělal osm měsíců bez fotbalu?

To bylo velmi těžké. Lidé nemají rádi zprávy, že každý den jdou do práce. Každý den musím vstávat a jít do posilovny, kontrolovat krevní oběh a vážit se. Měl jsem trenéry, kteří mi kontrolovali fyzičku. Jsme nadšený, ale je to těžká práce.

 

Zranění nemohlo přijít v horší dobu- začal si dostávat šance v reprezentaci a dostal ses do A-týmu Manchesteru United…

Byl jsem naštvaný. Ke konci sezóny jsem byl ve skvělé formě, vše probíhalo skvěle. Poté přišly zlé časy. S tím se ale musí každý vypořádat. Musel jsem zapomenout na reprezentaci a Manchester United. Soustředil jsem se na rehabilitaci, abych byl připravený opět do hry.

 

Myslíš, že budeš v příští sezóně číslem jedna v brance United?

Cítím se silný. Musím si věřit. Musím ještě na některých aspektech zapracovat, tedy hlavně na těch, keré sem během rehabilitace nemohl zkoušet. Mám naděje, že budu hrát ke konci sezóny v zápasech rezervy Manchesteru United. Potom se mi možná otevře cesta do týmu Sira Alexe Fergusona.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.