Ferguson: Anderson je úžasný hráč

Sir Alex Ferguson je mile překvapen výkony Andersona a udivilo jej, jak rychle si brazilský hráč zvykl na anglický fotbal.

 

19letý brazilský záložník, který do Manchesteru přišel v létě z FC Porto za velké peníze, měl první rok na Old Trafford nastupovat jen zřídka, aby si pořádně zvykl na anglický styl a život v Anglii. V říjnu se ale zranil Paul Scholes a Anderson najednou musel ukázat, že má na to, aby anglického hráče nahradil v základní sestavě. A dokázal to. Anderson předvádí v rudém dresu úžasné výkony a sám Sir Alex Ferguson je jím nadšen. V budoucnu by měl Anderson Scholese nahradit.

 

"Když se Paul zranil, byla to pro nás velká rána. Otevřelo to ale dveře pro Andersona a zjistili jsme, že ten kluk má opravdu velký talent. Jinak by se asi na hřiště tolik nedostal, ale dostal šanci a využil ji. Všem dokázal, jaký je to skvělý hráč. Anderson ale není stejný jako Scholes. Je více agresivnější a více toho naběhá. Je rychlejší než Scholes, s míčem se ze zálohy do útoku přesune velmi rychle, Scholes toto taky umí, ale bez míče", řekl Sir Alex Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.