Review 27. kola: Newcastle 1:5 United

Dva góly Ronalda a Rooneyho pomohli Manchestru United poraziť na štadóine St. James´s park Newcastle a priblížiť sa tak vedúcemu Arsenalu na rozdiel troch bodov.

Arsenal nešťastne remizoval v predohrávke kola na ihrisku Birminghamu, keď v 94. minúte vyrovnal z penalty bývalý hráč Evertonu McFadden. Manchester tak bol dobre motivovaný stiahnuť náskok Arsenalu na tri body.

Sir Alex pred zápasom hovoril, že urobí zmeny v zostave. V bráne a v obrane sa žiadne zmeny neudiali. V zálohe nastúpil vedľa Carricka Fletcher. Šancu namiesto Giggsa dostal aj v poslednej dobe výborne hrajúci Nani. V útoku ako už tradične operovali Rooney a Tevez.

Domáci manažér Keegan poslal do útoku bývalého hráča Manchesteru Alana Smitha, ktorého partnerom v útoku bol Owen. Pred zápasom sa stihol dať dokopy aj brankár Shay Given.

Chris Foy odpískal začiatok zápasu. Domáci boli od začiatku poháňaní svojimi fanúšikmi. Dobre napádali rozohrávku hostí. Newcastle si vypracoval menší tlak, ktorý vyvrcholil obranným zákrokom Ferdinanda proti Owenovi. Domáci sa dožadovali pokutového kopu, ale podľa môjho názoru Ferdinand  vo vzduchu dobre zblokoval strelu Owena. Hneď na to v 25. minúte sa hostia dostali do vedenia. Ronaldo sa dostal k lopte, pekne potiahol útok na ľavej strane a krásnym centrom pred bránu našiel úplne voľného Rooneyho, ktorý už nemal problém zakončiť.

V 27. a v 29. minúte dostali N zogbia a Faye žlté karty. Manchester sa tak zatiahol do obrany a vyčkával na protiútoky. Newcastle bol v útoku dá sa povedať, že bezzubý. V 41. minúte krásny center Naniho do pokutového územia, kde sa rybičkou pokúšal zakončiť Tevez, mieril však nepresne. V 45. minúte sa hostia dostali už do dvojgólového vedenia. Brejk Manchestru, Carrick krásne do uličky vysunul Ronalda, ktorý s prehľadom zakončil. Minúta sa nadstavovala, v tej sa už nič vážneho neudialo a tak sa hráči pobrali do šatní.

Po polčase sa udiali zmeny na strane hostí, konkrétne Evru nahradil O shea. Keegan vystriedal Harpera za Givena. Druhý polčas sa začal v kľudnom tempe. Až do 52. minúty, keď za obranu prenikol Duff, ale Van der Sar jeho strelu vyrazil. 56. minúta a už bolo 0:3. Ronaldo poľahky obišiel Taylora, poľahky aj Harpera a do tretice poľahky aj zakončil. Ronaldo sa tak osamostatnil na čele kanonierov s 21 golmi. v 61. minúte vystriedal Carroll Bartona. V 67. minúte odišiel aj Cristiano Ronaldo. Namiesto neho prišiel na ihrisko Saha.

Manchester hral už len to čo musel. V 74. minúte prišla žltá karta pre Butta. O minútu na to, Scholes vystriedal Vidica. V 79. minúte prišiel roh Newcastlu a bolo 1:3. Faye bol ten šťastlivec, ktorý ani nevie ako sa dostal k lopte. Lenže Manchester znova zapol na plné obrátky. Naniho center a hlavičku Scholesa vytlačil na roh Harper. Ďalší center Naniho, odrazená lopta sa dostala k Rooneymu a ten nádherným točeným kopom spoza šestnáctky upravil na 1:4. O dva minúty neskôr vytiahol krásny zákrok aj Van der Sar proti Smithovej strele. V 84. minúte posledné striedanie na strane domácich Geremi namiesto Milnera. V 85. minúte ešte Saha svoju šancu nepremenil ale v 90. minúte po nahrávke Rooneyho už áno. Konečný výsledok 1:5 pre Manchester United.

Manchester United podal excelentný výkon v St James´s parku a dotiahol sa tak na vedúci celok Arsenal na rozdiel troch bodov.

Newcastle: Given (Harper 46), Beye, Taylor, Faye, N’Zogbia, Milner (Geremi 84), Butt, Barton (Carroll 61), Duff, Smith, Owen.

Náhradníci: Cacapa, Ameobi.

Žlté karty: N’Zogbia, Faye, Owen, Butt.

Góly: Faye 79.

Manchester United: Van der Sar, Brown, Vidic (Scholes 74), Ferdinand, Evra (O’Shea 46), Ronaldo (Saha 67), Carrick, Fletcher, Nani, Rooney, Tevez.

Náhradníci: Kuszczak, Anderson.

Góly: Rooney 25, Ronaldo 45, 56, Rooney 80, Saha 90

Návšteva: 52,291