LM: Lyon – Manchester United 1:1

Manchester United remizoval v prvním utkání osmifinále Ligy Mistrů s Lyonem na jeho hřišti 1:1.

Sir Alex Ferguson poslal do utkání nejsilnější možnou sestavu, v útoku nastoupil ale osamocený Wayne Rooney. Jako první zahrozili v 7. minutě domácí, ale střelu Govou na poslední chvíli zablokoval Evra. Na druhé straně se hodně nepřesně zastřeloval Wayne Rooney stejně tak jako Kim Kallstrom v 12. minutě utkání. V 19. minutě si Van der Sar bez větších problémů poradil s přímým kopem Juninha. V 25. minutě se do velké šance dostal Wayne Rooney, ale jeho střelu vyrazil brankář Coupet. O chvíli později pálil nad na druhé straně Karim Benzema. V závěru prvního poločasu musel francouzský brankář vyrazit na roh přímý kop Ronalda a z následného rohového kopu hlavičkoval portugalský reprezentant hodně nad. V 54. minutě se domácí Lyon dostal do vedení – Toulalan přihrál Benzemovi, který prudkou střelou k tyči nedal Van der Sarovy v brance United žádnou šanci – 1:0. Další šanci si vytvořili domácí až v 81. minutě, ale střídající Ben Arfa střílel nad stejně jako Bodmer o minutu později. V 86. minutě mohl vyrovnat Ronaldo, brankář Coupet ale jeho střelu z přímého kopu vyrazil na roh. Manchester United se vyrovnání dočkal o minutu později – střídající Nani centroval do vápna, míč se od Freda odrazil k dalšímu střídajícímu hráči Carlosi Tevezovi a ten střelou pod břevno vyrovnal. Zápas tak skončil spravedlivou remízou 1:1.