Review 5. kola FA cupu: United 4:0 Arsenal

Manchester United na Old Trafford predviedol v 5. kole FA cupu proti Arsenalu aj bez Cristiana Ronalda, Teveza či Giggsa famózny výkon, kde rozstrieľal mužstvo Gunners 4:0.

Na tribúne v Divadle snov sedel aj anglický reprezentačný tréner Fabio Capello, aby mohol zhliadnuť výborný výkon Wayna Rooneyho, ktorému zatlieskal 20 minút pred koncom, keď bol tento anglický útočník za rozhodnutého stavu stiahnutý z hry. Najlepší hráč United Cristiano Ronaldo sa spolu s Giggsom nevošli do nominácie na zápas, zatiaľ čo Arsenal nechal svojho najlepšieho strelca Adebayora a Flaminiho sedieť iba na lavičke náhradníkov.

Wayne Rooney sa vrátil do zostavy, potom ako vynechal zápas proti Manchesteru City kvôli kartovému trestu. Domáci nastúpili s piatimi záložníkmi, keď Nani si zahral podhrota. Wengerovi chýbalo dosť hráčov zo základnej zostavy ako napr. Rosický, Almunia, Diaby. Šancu tak dostali Lehmann, Traore a Hoyte.

United vo svojich tradičných červených dresoch mali výkop. 9. minúta a prvá šanca domácich. Zblokovaný center Patrica Evru sa lopta dostala k Andersonovi a ten volejom vypálil na bránu, Lehmann ale kryje. V 16. minúte sa domáci už dostali do vedenia. Výborne hrajúci Nani zahrával rohový kop, ktorý obrana Gunners odvrátila, Anderson však hlavičkou zahral späť do ohňa, kde si na loptu vyskočil Rooney a z päťky hlavičkou prekonal bezmocného Lehmanna. United sa zaslúžene ujali vedenia. O dva minúty neskôr už bolo na ukazovateli skóre už 2:0. Nani potiahol útok po ľavej strane, oklamal dvoch brániacich hráčoch a centrom našiel na bližšej žrdi voľného Fletchera, ktorý takisto hlavou zvýšil vedenie Červeních diablov.

Očakávalo sa, že Arsenal pridá na obrátkach, ale boli to United, ktorí diktovali tempo zápasu a nepúšťali Wengerovích zverencov prakticky k ničomu. 34. minúta ďalšia pekna akcia United. Na pravej strane sa krásne uvoľnil Fletcher, odcentroval do pokutového územia na Rooneyho, ktorý si výborne spracoval loptu ale zakončoval veľmi nepresne. Ak by to vyšlo, bol by to prekrásny gól. V 38. minúte dáva gól Nani. Po krásnej kolmej prihrávke Carricka poslal loptu popod padajúceho Lehmanna do brány. V 41. minúte sa Arsenalu podarilo dať gól, konkrétne Bendtnerovi ale ten nebol uznaný kvôli offsajdu. Prvý polčas ukončil Carrick svojou nepresnou strelou. Polčas 3:0 pre domácich.

Druhý polčas začal Manchester aktívne a Rooney hneď na začiatku nebezbečne vypálil, Lehmann podržal. O tri minúty bol faulovaný Nani, začo si vyslúžil Eduardo prvú žltú kartu v zápase. Z následného priameho kopu Rooney strieľal len do náruče brankára. V 49. minúte padla ďalšia karta a znovu na stranu hostí. Tentoraz však nebola žltá ale hneď červená. Dostal ju Eboue za nebezpečný zákrok na Evru. 52. minúta a žltá karta pre Ferdinanda. Takisto aj Rooney aj Gilberto dostali žlté karty. V 62. minúte išiel sám na bránu Rooney ale loptu napálil len do Lehmanna. O minútu neskôr šanca pre Arsenal ale Eduardo mieril hlavou nepresne. Arsenal nedokázal nič vymyslieť a Arsene Wenger si určite prial aby sa zápas čím skôr skončil. V 72. minúte prišli striedania, Adebayor, Senderos a Flamini za Hleba, Fabregasa a Eduarda. Na strane domácich Scholes, Saha za Andersona a Rooneyho. 74. minúta a ďalší gól. Fletcher opäť hlavou prekonal Lehmanna po výbornom Naniho centri. 75. minúta, žltá karta pre Fletchera. Potom Adebayor po páde v pokutovom územi videl žltú kartu. Táto situácia bola komická a keby bol Adebayor biely, určite by na ňom bolo vidno ako sa červená. Zápas sa dohrával v réžii United. Posledná šanca zápasu prišla v 89. minúte, Saha tvárou tvár Lehmannovi zlyhal. Po vypršaní nadstaveného času Rozhodca odpískal koniec zápasu.

Manchester United tak poľahky preválcoval Arsenal a môže tak oslavovať postup do 6. kola FA cupu. Svojho súpera spozná v pondelok, kedy sa žrebujú čtvrťfinálove dvojice.

United: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Fletcher, Carrick, Anderson (Scholes 72), Park, Rooney (Saha 71), Nani.

Náhradníci: Kuszczak, O’Shea, Tevez.

Žlté karty: Ferdinand, Rooney, Fletcher.

Góly: Rooney 16, Fletcher 20, Nani 38, Fletcher 74.

Arsenal: Lehmann, Justin Hoyte, Gallas, Toure, Traore, Eboue, Fabregas (Flamini 70), Silva, Hleb (Adebayor 70), Eduardo (Senderos 71), Bendtner.

Náhradníci: Fabianski, Clichy.

Vylúčený: Eboue (49).

Žlté karty: Eduardo, Silva, Adebayor.