Fergie před zápasem

Arsenal již dnes zavítá na Old Trafford, aby rozehrál 5. kolo FA Cupu. Nikdo neví, co trenéři zamýšlejí- jestli postaví nejsilnější sestavu, nebo budou šetřit hráče na Ligu Mistrů ? Arsene Wenger musí přemýšlet co udělá s Adebayorem. Tento útočník se dočkal pochvaly i do Fergieho. 

 

Reprezentant Togo dal v posledních devíti zápasech 12 branek. Takový sniper bude vylkým ohrožením pro United, ale Fergie řekl, že kdyby měl udělat výměnu, tak by nedal za Adebayora svou největší hvězdz- Cristiana Ronalda.

 

Oba hráči mají 23 let a oba jsou produktivní. Ronaldo vstřelil posledních sedmi zápasech 9 branek a v celé sezóně již vstřelil 27 branek.

 

" Nemají hráče, za kterého bych vyměnil Cristiana Ronalda. Je pravda, že Arsenal díky Adebayorovi hodně získává. V posledních 9 zápasech vstřelil 12 branek. To mluví samo za sebe." řekl Ferguson.

 

Manažer Rudých Ďáblů se rovněž rozpovídál o změnách, jaké budou pravděpodobně v obou týmech. Ve středu totiž United čeká duel s Lyonem a Kanonýři nastoupí proti AC Milán.

 

" V přištím týdnu nás čeká důležítý zápas v Lize Mistrů. Jsem přesvědčený, že z tohoto důvodu bude hodně změn v obou týmech. Při takovém těžkém rozlosování nemůže hrát stále stejná jedenáctka. Proto je také v týmu 22 hráčů. Zmizely již časy, kdy Liverpool hrál celou sezónu s 14 hráči." dodal Ferguson.

 

Do hry se vrací Louis Saha po dlouhém léčení kolena. Sir Alex v něm má tajnou zbraň, která se může ukázat v tomto týdnu, nebo na konci sezóny, kdy budou hráči velmi důležití, jelikož můžou přijít zranění.

 

" Jsem nadšený, že s ním mohu počítat. Je to fantastický hráč a jestli se dostane do formy, tak nám bude velmi užitečný hlavně v posledních zápasech sezóny." přiznal Ferguson.

 

Ferguson by chtěl vyhrát 12. z 36 zápasů prot Wengerovi. Toto bude první šance na odvetu v FA Cupu od památných pokutových kopů v roce 2005, kdy tuto nejstarší trofej na světě vyhrál Arsenal. Fergie může tento pohár vyhrát po šesté. Sir Alex dnes také slaví jedno jubileum, protože dnešní zápas je jeho 100. zápasem s United v FA Cupu. Jeho svěřenci vyhráli 67 z 99 zápasů.

 

" Zápas, který mi zůstal nejvíce v paměti je semifinále ve Villa Parku z roku 1999. Hráli jsem tehdy s Arsenalem. V tom zápase bylo všechno, co si mohl fanoušek přát. Roy Keane odešel ze hřiště za to, co neudělal. Myslím, že tento zápas může být doménou bojů mezi Manchesterem a Arsenalem." dodal Ferguson.

 

Ferguson je také přesvědčený, že jeho tým vyhraje Premier League i přesto, že Arsenal má náskok pěti bodů 12 zápasů před koncem Premier League. Kdyby se to mělo stát, tak Rudí Ďáblové by museli hrát suveréně a porazit Arsenal. Po remíze s Tottenhamem a prohře s Manchesterem City řekl Fergie pouze toto: " Jediné co teď můžeme udělat, je neztrácet body." .

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.