Rozhovor s Rio Ferdinandem

Rudí Ďáblové hráli velmi špatně proti Manchesteru City. Teď mají před sebou dnešní zápas s Arsenalem v rámci 5. kola FA Cupu a středeční osmifinálové utkání Ligy Mistrů s Lyonem. Rio Ferdinand řekl v rozhovoru pro manutd.com, že v těchto zápasech se musí ukázat opravdový Manchester United.

 

Je dobré hrát s Arsenalem po derby s Manchesterem City, které jste prohráli ?

Nemůžeme hrát tak jako v derby, jestli chceme trofeje. Zápasy s Arsenalem jsou světovými zápasy, protože je každý netrpělivě očekává. Zápasy United-Arsenal sleduje skoro každý světě a každý je plný očekávání. Jestli chceme vyhrát FA Cup, tak musíme porazit i ty nejlepší týmy. Teď máme šanci, abyhcom vyřadili jednoho z našich největších konkurentů v boji o FA Cup. Chceme vyhrát FA Cup a budeme mít šance tento pohár vyhrát, když porazíme Arsenal, proto to dnes chceme udělat.

 

Teď přichází důležítý týden, protože v sobotu hrajete s Arsenalem a ve středu vás čeká výjezd do Lyonu.

To miluji- zápasy, které jsou velmi rychle za sebou. Je těžké se připravit na zápasy fyzicky, ale když hrajeme systémem sobota-středa-sobota, tak jsem šťastný. Určitě jsi připravený na další zápas. Nemáš totiž čas na to, aby si přemýšlel nad prohrou, nebo individuální chybou.

 

Wayne Rooney se vrátí proti Arsenalu do hry. Statistiky potvrzují, že když on je v týmu, tak United mají průměr tři branky na zápas, ale bez něj mají pouze jednu branku na zápas…

Všichni víme o důležitosti Rooneyho a jedna z hlavních příčín je energie, kterou přivede do našeho týmu. Musíme ho mít v týmu, ale myslím, že ty statistiky jsou trochu ovlivněné tím, že když nehrál Rooney, tak jej nemohl nahradit Saha. Kdyby byl Louis zdravý, tak by jsme měli někoho, kdo vběhne mezi obránce a tyto statistiky by byly opravdu jiné. Nemáme ale štěstí. Louis se blíží do celkového uzdravení a Wayne se vrací, proto víme o tom, že oba nám mohou velmi pomoci v dalších důležitých zápasech.

 

Bereš zápas s Arsenalem jaou obvyklý zápas 5. kola FA Cupu, nebo ten zápas bereš jako utkání z větší důsledností v boji o titul ?

Beru tento zápas jako normální zápas 5. kola FA Cupu. Nevěřím, že výsledek, dobrý nebo špatný, měl vliv na tom, kdo vyhraje titul na konci sezóny. Naším cílem je vyhrávát zápasy, abychom měli šanci na vítězství na třech frontách. Šance na vyřazení Arsenalu dodává týmu více jistoty a odhodlání.

 

Arsenal je vašim hlavním rivalem v této sezóně, ale dokážete zlomit jejich lehkost a zničit jejich styl hry?

V této sezóně hrají opravdu dobře. Mají talentované hráče. Arsene Wenger zajistil, že hrají dobrý fotbal. Mohou hrát škaredě, ale i hezky. Je to vlemi dobrý tým. Já ale věřím, že je můžeme porazit. Hráli jsem již v této sezóně na jejich hřišti a měli jsme vyhrát. Teď přišla šance, abychom vyhráli.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.