Útočník 2/2

Poslední, ale také nejrozsáhlejší část rubriky je tady…

 

1. Karim Benzema, Francie, 20 let

Tento útočník má opravdu čich na góly. Tento odchovanec Lyonu je také nejlepším střelcem Ligue 1. Zájem o něj mají mnohé evropské velkokluby jako FC Barcelona, Manchester Utd., Liverpool F.C., AC i Inter Milán nebo třeba Real Madrid. Lyon však svého miláčka nedá. “Jestli ho chtějí koupit, tak ať si připraví 150 milionů eur”, řekl ředitel Lyonu Bernard Lacombe. Jen těžko by dnes hledali srovnatelného nebo dokonce nadějnějšího útočníka než je Karim Benzema. V reprezentaci bojuje o základní sestavus Henrym a Anelkou. 29 zápasů a 19 branek= Karim Benzema. Pro mne je lahůdkou také to, že se narodil ve stejný den jako já, tedy 19.12.

 

 

 

VIDEO:

 

 

2. David Villa, Španělsko, 26 let

David v součastnosti hraje za Valencii. V této sezóně se jeho Valencii nedaří, protože se nachází až na 9.místě v tabulce. David je velkým příslibem a společně s Torresem tvoří velmi nebezpečné reprezentační duo. První hattrick ve španělské lize vstřelil 23.dubna 2006 v zápase proti Athletic Bilbao. V této sezóně je zatím jeho bilance docela dobrá.

 

 

VIDEO:

 

 

3. Klaas-Jan Huntelaar, Nizozemsko, 24 let

Klaas je oporou Ajaxu Amsterdam a je možné, že tam již dlouho nevydrží, jelikož zájem velkoklubů je obrovský. Huntelaarovi je sice teprve 24 let, přesto již delší dobu patří mezi nejobávanější evropské útočníky. Do Ajaxu přišel před dvěma roky z Heerenveenu a může se pochlubit skvělou bilancí – v 94 zápasech dal již 76 branek. V Nizozemské reprezentaci má také velkou konkurenci v útoku, ale pravděpodobně bude hrát v základní sestavě…

 

VIDEO:

 

 

4. Dimitar Berbatov, Bulharsko, 27 let

Dimitar je sice dobrým útočníkem, ale já ho opravdu nesnáším, ale i přesto se pokusím k němu napsat pár řádků…V Tottenhamu se stal modlou a společně s Robbie Keanem táhne Tottenhamem do vyšších pater tabulky. V Bulharské reprezentaci je také hrdinou, ale ani on nepomohl Bulharsku k tomu, aby se dostalo na EURO. V této sezóně vstřelil v 25 zápasech 10 branek.

 

VIDEO:

 

 

5. James Vaughan, Anglie, 19 let

Pro většinu fanoušků neznámé jméno. S United nebyl nikdy spojován, ale jelikož je můj oblíbenec a velmi se podobá Wazzovi, tak sem jej zde zařadil. Ty příběhy se zdají stejné. Wazza začíná v Evertonu, kde se již v nízkém věku stává velkou nadějí a svou drzostí a důrazem většinu obránců přetlačí. Vaghan také začíná v Evertonu a celý Everton jej má za nového Rooneyho, jelikož stejně jako Rooney je velice důrazný a tvrdý. Kdo ví, jak to s tímto mladíkem dopadne…

 

VIDEO:

 

 

6. Fabio Quagliarella, Itálie, 24 let

Fabio je mladým Italský útočníkem. Byl již mnohokrát spojován s United, ale nakone cpřestoupil do Udine, kde ovšem také nezůstane dlouho, protože stále o něj mají zájem větší kluby. V Italské reprezentaci se snaží probít do základní sestavy, ale má to velice těžké. Na EURO se ale pravděpodobně podívá. V této sezóně dal v 22 zápasech 7 branek.

 

VIDEO:

 

 

7. Leroy Lita, Anglie, 23 let

Tento útočník Readingu také nebyl spojován s United, ale má v sobě velký potenciál. V této sezóně zatím branku v 11 zápasech nedal, ale i přesto je jeho hra velmi dobrá. V poslední době nemá moc velkou formu, proto také hraje vedle Kevina Doyla Dave Kitson. Tento hráč reprezentoval Anglii na ME "21", kde se nejvíce ukázal tím, že neproměnil penaltu proti České Republice.

 

VIDEO:

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.