Manchester United – Manchester City 1:2

Manchester United v 26. kole Premier League prohrál na Old Trafford v městském derby s City po slabém výkonu 1:2.

Hráči obou klubů před začátkem utkání uctili minutou ticha památku zesnulých při Mnichovské tragédii v roce 1958. Oba týmy pak nastoupili ve zvláště upravených dresech pro toto utkání. Jako první zahrozili domácí a v 7. minutě z úhlu po centru Teveze pálil těsně nad kapitán Giggs. Na druhé straně zanedlouho pálil nad branku Van der Sara Petrov po chybné přihrávce O’Shea. V 15. minutě si poradil s hlavičkou Irelanda Van der Sar. V 25. minutě se už hosté dostali do vedení – Van der Sar vyrazil střelu Irelanda i Vassella, ale na druhou dorážku anglického hráče byl krátký – 0:1. Při této brance selhala hra obrany. Vyrovnat mohl o dvě minuty později Tevez, ale jeho krásnou střelu z otočky vyrazil Hart. V 34. minutě pálil nad z přímého kopu Ronaldo. O chvíli později vyrazil střelu Ronalda na roh kapitán hostů Dunne. V závěru poločasu centroval prudce Petrov, jeho centr přizvedl Benjani a míč zapadl do sítě – 0:2. Hned v úvodu druhého poločasu musel holandský brankář likvidovat dělovku Hamanna z dálky. V 56. minutě se sice podařilo Tevezovi dopravit míč do sítě, ale kvůli ofsajdu nemohl být uznán. V 62. minutě z dálky dobře vypálil Anderson, ale Hart byl na místě. O pár sekund později to zkusil taky Ronaldo, ale minul. V 69. minutě se mezi tři tyče nevešla ani dalekonosná střela střídajícího Parka. I střela střídajícího Carricka z 77. minuty branku netrefila. O minutu později po přiťuknutí Parka mířil těsně vedle pravé tyče Giggs. V závěru utkání mohl alespoň snížit Tevez, ale hodně přestřelil. Manchester se ale přece branky dočkal, když se po přihrávce Scholese střelecky prosadil Michael Carrick. Manchester United tak nakonec prohrál doma s City 1:2.