Střední záložník 1/2

Tentokrát se v rubrice podíváme na pozici středního záložníka…

 

1. Paul Scholes, Anglie, 33 let

Paul je pro mne největší hvězdou. Astmatik s poruchou zraku. Málokterý hráč by při takovém zdravotním stavu hrál fotbal, ale Paul ho hraje a k tomu ještě na neuvěřitelné úrovni v Manchesteru United. Nedávno se vrátil po zranění, které si přivodil v rozcvičce před zápasem s Dynamo Kyjev. Jeho orientace na hřišti je skvělá. Je to typický Playmaker, který umí vystřelit z dálky a odvádí dobré výkony i pod tlakem. S reprezentací se již rozloučil, protože neměl mnoho času na rodinu. Kolébka fotbalu jej hodněkrát přemlouvala k návratu do reprezentace, ale Scholesy řekl ne.

 

VIDEO:

 

 

2. Anderson, Brazílie, 19 let

Anderson je 19-letý Brazilec, který se v Manchesteru United zabydlel velmi dobře. I když je Brazilec, tak mu nechybí důraz v osobních soubojích. Jeho předností je samozřejmě technika, ale i přehled ve hře. Umí dobře bránit i útočit. V Brazilské reprezentaci si již několikrát zahrál a je možné, že bude pozván i na OH v Pekingu.

 

VIDEO:

 

 

3. Michael Carrick, Anglie, 26 let

Michael přestoupil do Manchesteru United z Tottenhamu. V minulé sezóně si vedl náramně a dokonce se snažil probojovat do reprezentace přes dvojici Gerrard-Lampard. V této sezóně to má hodně těžké, protože Sir Alex Ferguson koupil Owena Hargreavese a Andersona.

 

VIDEO:

 

 

4. Owen Hargreaves, Anglie, 27 let

Ano, je to sice velmi kvalitní defenzivní záložník, ale přesto bych si za 17 miliónů liber představoval někoho jiného. Hargreaves se v United celkem chytil a bojuje ve středu zálohy s vlekou konkurencí. V Anglické reprezentaci to má podobně těžké jako Carrick. Velmi zajímavé je, že tento Angličan si poprvé Premier Leagie zahrál až ve 27 letech. Tento rodák z Kanady totiž hrál 10 let za Baern Mnichov.

 

VIDEO:

 

 

5. Darren Fletcher, Skotsko, 24 let

Předevčírem oslavil tento hráč 24. narozeniny. Ovšem určitě by oslavoval víc, kdyby hrál častěji za Manchester United. Ve velké konkurenci se totiž moc neprosazuje a je možné, že v létě odejde, což by bylo pro jeho vývoj dobré, ale myslím, že bych nebyl jediným člověkem, kterého by to zamrzelo. Ve Skotské reprezentaci je oporou a málem se mu povedlo dotáhnout Skotsko na Mistrovství Evropy.

 

VIDEO:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.