Tottenham 1-1 United

Carlos Tevez zachránil United od pohromy v posledných sekundách nadstaveného času na White Hart Lane, keď vyrovnal v 94. minúte na konečných 1:1.

Za tím Tottenham sa v obrannej formácii ocitla aj nová zimná posila Alan Hutton, Chimbonda sa tak musel presunúť na opačnú stranu defenzívy. Manažér Juande Ramos pozmenil trošku zostavu oproti tej čo nastúpila minulý týždeň na Old Trafford. Na lavičku sa posadil Lee aj O Hara a na ihrisko vybehli Woodgate a do zálohy sa postavil Huddleston.

V tíme hostí v základnej zostave nastúpili odpočinutí hráči po stredajšom zápase s Portsmouthom Ryan Giggs a Carlos tevez. Od začiatku nastúpil v zálohe aj Owen Hargreaves, ktorý predtým taktiež odpočíval. Kórejský záložník Park Ji-Sung sa tentoraz nedostal ani na lavičku náhradníkov.

Zápas sa začal v svižnom tempe. Od začiatku zápasu to vyzeralo tak, že United to vôbec nebude mať jednoduché. v 6. minúte sa United osmelil ísť do útoku, keď po krásnej prihrávke Giggsa Tevez prenikol za obranu Spurs, ale jeho spätná nahrávka nenašla nikoho z hráčov v červenom drese. Následne Brownova strela minula branku domácich. Dalo sa povedať, že to bola aka taká pološanca. Lenže potom začal pomaličky preberať iniciatívu Tottenham. V 15. minúte ešte stihol Hargreaves odhlavičkovať Berbatovov center na rohový kop, z ktorého Spurs našťastie nič nevyťažili. Domáci v 21. minúte už udreli. Jermaine Jenas pekne potiahol útok až do šestnáctky, kde teatrálne spadol, pričom loptu posunul rukou na nabiehajúceho Lennona, ktorý odcentroval do pokutového územia. Center van der Sar ešte stihol vyraziť, ale na dorážku Berbatova už bol prikrátky. Hostia sa mohli cítiť byť právom poškodení, pretože gólu predchádzala nedovolená hra rukou. Van der Sar sa hneval, vyslúžil si za svoje protesty od hlavného rozhodcu žltú kartu.

V 22. minúte dostal Ronaldo s loptou trošku viac priestoru, ale bol hneď skopnutý Jenasom. Ronaldo to mal v zápase veľmi ťažké, keď obišiel obráncu hostí, bol vždy tvrdo, niekedy až na samej hranici pravidiel bránený. Po vstrelenom góle sa očakával tlak United, ktorý zatiaľ vôbec neprichádzal. Domáci zvolili náročný spôsob boja. V 29. minúte Ronaldo obdržal žltú kartu za protesty. V 33. minúte dovolila obrana Spurs odcentrovať Rooneymu, ten našiel hlavu Ronalda, on však mieril nepresne. 39. minúta žltá karta pre Browna za nedovolený zákrok na Chimbondu. v 42. minúte prvá žltá karta aj pre Woodgata. Hneď o minútu na to Evra prenikol do pokutového územia, kde ho postrčil Lennon. Bol z toho len rohový kop pre United. V nadstavenom čase ešte stihol Huddlestone skopnúť Ronalda, začo si vyslúžil žltú kartu. Dve minúty z nadstavenia prešli, rozhodca pískol do píšťalky a hráči sa pobrali do kabín.

Nespokojný Ferguson určite mal čo povedať svojim zverencom v šatni. United dá sa povedať vôbec nevychádzala hra a takmer vôbec neohrozil bránu, ktorú hájil český brankár Radek Černý. Manažér hostí tak po polčase urobil zmeny. Prekvapujúco dobre hrajúceho Owena Hargreavesa vymenil bývalý hráč Tottenhamu Michael Carrick. Juande Ramos sa rozhodol neurobiť žiadne zmeny.

Začiatok druhého polčasu sa niesol v znamení toho prvého. V 56. minúte sa po Rooneyho centri k hlavičke dostal Vidic, ale nenamieril presne. Prišla však šanca Spurs. Berbatov dobre potiahol loptu, nalákal tak na seba trojicu obráncov United, potom loptu posunul úplne voľnému Keanovi, našťastie ten mieril slabo do stredu brány. Van der Sar bol pripravený. Mohlo byť kľudne 2:0. V 57. minúte sa Ronaldo presadil cez Dawsona, lenže v pokutovom územi dlho rozmýšľal a tak ho Dawson stihol odzbrojiť.

Prišla kľúčová 60. minúta pre United. Na ihrisko sa dostali Nani, Anderson, ktorí nahradili nevýrazních Scholesa a Giggsa. Týmto dvom hráčom dnes zápas vôbec nevyšiel. United po tomto striedaní ako tak ožil a bol aktívny. V 67. minúte však prišla ďalšia žltá pre Naniho a neskôr aj pre Vidica. V 76. sa hostia konečne osmelili k strele spoza šestnáctky. Anderson vyslal krásnu strelu na bránu, Černý si však s problémami poradil. V 79. prvá zmena na strane domácich, Boateng nahradil Lennona. 81. minúta, Nani obišiel Chimbondu a vystrelil, Černy chytil. Tlak hostí bol veľmi silný. V pokutovom území Spurs Rooney nahral Tevezovi, ktorému v poslednej chvíli odkopol loptu Chimbonda. Černy za zdržovanie hry vidí žltú kartu. V 84. minúte Rooney padá v pokutovom územi, penalta sa však nepískala, ba naopak, Rooney dostal svoju piatu žltú kartu v sezóne a nenastúpi tak na budúci derby zápas v lige proti Manchesteru City. United stále tlačí, gól ale neprichádza. 89. minúta, rohový kop, hlavička Teveza, ale nie je to gól. Rozhodca nadstavil 3 minúty. Beží 94. minúta a United má poslednú akú takú šancu urobiť niečo s výsledkom v podobe rohového kopu. Do pokutového územia už pribehol aj van der Sar. Nani zahral loptu na bližšiu tyč, kde stál nikým neobsadený Carlos Tevez a ten nemal problém dopraviť loptu do siete. 94. minúta 1:1, Tevez a spoluhráči oslavujú, zverenci Juandeho Ramosa sú sklamaní. Nakoniec ešte Tevez videl žltú kartu za zvlečený dres. Rozhodca potom odpískal koniec zápasu.

Manchesteru United zachránil doslova v posledných sekundách zápasu aspoň jeden bod Carlos Tevez. A keďže Arsenal vyhral 3:1 na ihrisku Manchesteru City, posúva sa tak do čela tabuľky o dva body. Dúfajme, že nie nadlho.

Zostava Tottenhamu:Cerny, Chimbonda, Dawson, Woodgate, Hutton, Lennon (Boateng 79), Jenas, Huddlestone, Malbranque, Berbatov, Keane (O’Hara 90).

Náhradníci: Robinson, Lee, Tarrabt

Žlté karty: Woodgate, Huddlestone, Cerny

Goly: 21. Berbatov

Zostava United: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra, Ronaldo, Hargreaves (Carrick 46), Scholes (Anderson 60), Giggs (Nani 60), Rooney, Tevez.

Náhradníci: Kuszczak, O Shea

Žlté karty: Van der Sar, Ronaldo, Brown, Nani, Vidic, Rooney, Tevez

Goly: 94. Tevez