Levý obránce 1/2

Je tady pokračování této rubriky. Tentokrát zaostříme na levého beka…

 

1.Patrice Evra, Francie, 26 let

Patrice je dle mého mínění nejlepším levým bekem na světě. Zvládá podporovat ofenzívu skvělými výpady po lévé straně a také dokáže ubránit většinu hráčů, kteří se mu postaví. I přes svou malou výšku dokáže přehlavičkovat většinou protihráčů. Francouzská reprezentace se může chlubit perfektní levou stranou obrany, protože na tento post má Gaela Clichyho, který by měl být nominovaný, ale také Patriceho a Erica Abidala.

 

+Podpora ofenzívy, perfektní práce v obraně, skvělá technika, výborná hra hlavou, rychlost.

– škoda, že jeho bratři, a že jich není málo, se také nedali na fotbal 😀

 

VIDEO: http://youtube.com/watch?v=C1WW-gX-ZK8

 

2. Mikael Silvestre, Francie, 30 let

Mikael se vážně zranil v zápase s Evertonem a v této sezóně si asi již nezahraje. Mikael může hrát i na pozici stopera, ale ani levá strana obrany mu nedělá problémy. Na obránce je také velice technický a nebýt Patriceho příchodu, tak válí pravděpodobně na levé straně obrany on. Ve francouzské reprezentaci měl své místo dlouho jasné, ovšem po nástupu klubového kolegy, tedy Patriceho, se do reprezentace bude dostávat hodně těžce, hlavně když se poohlédneme na jeho věk.

 

+ Technika, bránění, univerzálnost, podpora útoku

–  věk, zranění

 

VIDEO: http://youtube.com/watch?v=V_8JDR6MYZ4

 

3. John O´Shea, Irsko, 26 let

Odchovanec Manchester United často hrál na levém beku, ovšem v sezóně 2004 mu přišel konkurent, náš oblíbený Gabriel Ha*zl. John tehdy ztratil své místo na levé straně obrany a putoval po různých pozicích až se mu také oblíbilo místo středního záložníka, nebo stopera. Občas jej vidíme v poslední době i na pravé straně obrany. V irské reprezentaci je hvězdou a pouze pár hráčů se můžou chlubit tím, že se dostali tak vysoko, jako John.

 

+Důraz, sebevědomí, jistý i v těžkých situacích, univerzálnost

– technika, rychlost

 

VIDEO: http://youtube.com/watch?v=sMozQxcIh1A

 

TALENTI: Scott Moffatt, David Gray, Kenny Strickland, Kieran Lee

 

Příště: Stopeři

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.