Brankář 1/2

V tomto seriálu si budeme postupně představovat  naše hvězdy na všech postech… Začínáme mužem, který jako jediný může hrát rukama, tedy brankářem…

 

1.Edwin Van Der Sar, Nizozemsko, 37 let

 

Edwin se stal během působení na Old Trafford velkou jistotou. Doba před Edwinem byla velmi špatná a na postu brankáře se vystřídaly jména, jakými jsou Howard, Carroll, nebo Barthez. Nikdo ovšem nedokázal navázat na výkony Petera Schmeichela, který se stal legendou Manchesteru United. Edwin Van Der Sar prodloužil smlouvu do roku 2009, takže se dá očekávat, že své místo do té doby přepustí náhradníkům jedině v případě, že bude zraněný, nebo bude bez formy. V nizozemské reprezentaci je dlouhodobou jedničkou a ani perspektivní Stekelenburg a Vermeer jej nedokázali vytlačit. Edwin je jasnou jedničkou a já doufám, že mu jeho forma i nadále vydrží.

 

+ Dokáže předvídat situaci, jistý na brankové čáře, umí podržet tým v důležitých situacích.

– Stále má menší problém s míči, které směřují prudce po zemi.

 

VIDEO: http://youtube.com/watch?v=UO4WCYOY4d0

 

2.Tomasz Kuszczak, Polsko, 25 let

Tomasz na Old Trafford přestoupil z WBA.  Před fanoušky United se poprvé dobře ukázal, když chytil Arsenalu penaltu. Během této sezóny se na hřiště párkrát dostal, ale jeho výkonnost byla nevyrovnaná. Někdy chytil neuvěřitelnou šanci, ale někdy pustil hloupý gól, jako například proti Sportingu Lisabon. V polské reprezentaci bojuje s velkou konkurencí v podobě Boruce a Fabiánského ( donedávna Dudka). Ovšem i zde většinou kryje záda Borucovi. Tento Polský gólman je velice ambiciózní a jak sám říká, tak mu pozice dvojky nestačí. Bohužel Tomaszi, musíš si na svou šanci počkat, protože dnes vládne Mr. Edwin.

 

+ Umí zakročit v situacích, ve kterých to nikdo nečeká, sebevědomí mu nechybí.
–  Dokáže vyrobit neuvěřitelnou hrubku, jeho výkopy jsou opravdu špatné. Nejistota při vybíhání.

 

VIDEO: http://youtube.com/watch?v=kAFraZbR49s

 

3. Ben Foster, Anglie, 24 let

Ben je jedním z nejtalentovanějších brankářů v Anglii a je mu předpovídána skvělá budoucnost. V minulé sezóně byl na hostování ve Watfordu, kde se až na gól od Robinsona přes celé hřiště ukazoval velmi dobře. Bohužel musel podstoupit operaci a tuto sezónu si už asi za Manchester United nezachytá, což ale neznamená, že v příštím roce nemůže v této rubrice skončit první. V Anglické reprezentaci se brzy může stat jedničkou, protože konkurence není příliš kvalitní.

 

+ Jeho jisté zákroky a dirigování obrany jsou základem úspěchu. Drží si stabilní formu.

–  Bohužel je náchylný na zranění.

 

VIDEO: http://youtube.com/watch?v=e1Se8itshuo

 TALENTI: Ben Amos, Tom Heaton, R.R. Zieler, Gary Woods

 

Příště: Levý Obránce

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.